PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne toruńskie szkoły docieplone

  • AT    8 grudnia 2011 - 10:24
Kolejne toruńskie szkoły docieplone

Dwie kolejne toruńskie placówki oświatowe zostały docieplone. Termomodernizację zakończono w Zespole Szkół nr 16 oraz nr 28.
Jak informuje magistrat kompleksowe docieplanie placówek oświatowych prowadzone jest w Toruniu (zabierz głos/oceń prezydenta) już od kilku lat. W tym roku przeznaczono na ten cel aż 7 milionów złotych.

Termomodernizacja z Zespole Szkół nr 16 rozpoczęto w grudniu 2010 r. Najpierw wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Koszt wyniósł około 690 tys. zł. Następnie docieplono ściany zewnętrzne i piwnic  oraz dachy. Zamontowano także nowe parapety, a w sali gimnastycznej wymieniono starą stalową fasadę okienną na nowa - aluminiową.

Prace, za które miasto zapłaciło ponad 1,53 mln zł, prowadziło Przedsiębiorstwo Budowlano Montażowe "Budmont". Niebawem w ZS nr 16 rozpocznie się także modernizacja basenu - donosi toruński Urząd Miasta.

- Prace w ZS nr 28 rozpoczęły się we wrześniu. Ściany zewnętrzne docieplano powyżej i poniżej terenu. Wentylowany stropodach ocieplono granulatem z wełny mineralnej i pokryto papą termozgrzewalną, zamontowano nowe rynny, rury spustowe, wykonano obróbki blacharskie. Stropodach sali gimnastycznej obłożono wełną  mineralną  i papą termozgrzewalną – mówi Sławomir Wiśniewski z Wydziału Inwestycji i Remontów UMT. - Na budynkach zamontowano instalację odgromową, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz luksfery na okna, z elewacji usunięto płyty azbestowe i blachę. Ponadto w sali gimnastycznej wymieniono stalową fasadę okienną na aluminiową. W oknach zamiast krat założono rolety, wykonano opaski wokół budynku i wyregulowano instalację centralnego ogrzewania. Wykonawcą prac był „Dompol”. Koszty to 2,41 mln zł - dodaje.

Kompleksowe termomodernizacje placówek oświatowych prowadzone jest w Toruniu już od kilku lat. W tym roku miasto wyda na ten cel aż 7 mln zł. To w budżecie spory wydatek, ale się opłaca, gdyż w docieplonych obiektach zużycie ciepła spada o 20-30 procent. Do tej pory docieplono Zespół Szkół nr 1 przy ulicy Wojska Polskiego, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Zespół Szkół nr 16, Zespół Szkół nr 28 i Żłobek Miejski nr 3. Obecnie trwają jeszcze prace w Zespole Szkół Ekonomicznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.