PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne unijne inwestycje na Mazowszu

  • bad    10 września 2014 - 17:27
Kolejne unijne inwestycje na Mazowszu

Dzięki unijnemu wsparciu zostanie zbudowany Park Zdrowia w Legionowie oraz przebudowany budynek siłowni w Makowie Mazowieckim. Środki pochodzą z Inicjatywy Jessica.
Samorząd Województwa Mazowieckiego proponuje różne formy ubiegania się o fundusze unijne. Jednym z nich jest Jessica - instrument zwrotny, przy pomocy którego wspierane są projekty miejskie. Za realizację pożyczek odpowiada Bank Gospodarstwa Krajowego, działający we współpracy z Agencją Rozwoju Mazowsza S.A.

Czytaj też: Jessica pożyczy na domy mieszkalne

W Makowie Mazowieckim, dzięki pożyczce w wysokości 380 tys. zł zostanie zrewitalizowany, pochodzący z początku XX w., budynek dawnej łaźni żydowskiej. Wpisany do rejestru zabytków obiekt obecnie użytkowany jest przez Ludowe Stowarzyszenie Sportów Siłowych. Inwestycja zakłada przeprowadzenie niezbędnego remontu oraz przebudowę, oczywiście z zachowaniem zabytkowego charakteru, budynku. Poprawi to warunki treningowe klubów sportowych, działających na terenie miasta.

Dzięki wsparciu Jessiki mieszkańcy Legionowa zyskają nową publiczną przestrzeń miejską - Park Zdrowia. To kolejna inwestycja realizowana w mieście z wykorzystaniem unijnych środków. Tuż obok nowo powstającego parku znajduje się oddana do użytku w 2010 r. hala widowiskowo-sportowa Arena Legionowo. Jej budowa możliwa była dzięki unijnemu wsparciu.

Czytaj też: Legionowo, Piastów i Świętochłowice najbardziej zaludnione w Polsce

Park Zdrowia, będący uzupełnieniem oferty hali, powstanie na sąsiednim niezagospodarowanym do tej pory obszarze leśnym. Zostanie też utwardzony plac wraz z systemem alejek, które będą się z nim łączyć. Znajdą się tu siłownie plenerowe z urządzeniami do ćwiczeń ruchowych oraz tężnia solankowa, a także elementy potrzebne do gier plenerowych. Całość uzupełniać będą obiekty małej architektury oraz oświetlenie.

Kolejne umowy na inwestycje, w obecności marszałka Adama Struzika, podpisali dziś przedstawiciele BGK i inwestorzy. W imieniu Banku Gospodarstwa Krajowego dokumenty sygnowali dyrektor zarządzający Pionu Funduszy Europejskich Marek Szczepański oraz dyrektor Oddziału BGK w Warszawie Piotr Pokropek. Ze strony inwestorów umowy podpisali zastępca prezydenta Legionowa Lucjan Chrzanowski oraz burmistrz Makowa Mazowieckiego Janusz Jankowiak.

- Będziemy popierać i wspierać tego typu projekty sportowe. Są to inwestycje, które w bezpośredni sposób poprawiają komfort życia mieszkańców - podsumował marszałek Adam Struzik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • mieszkanka Legionowa, 2014-09-15 13:05:03

    racja, prezydent Legionowa Smogorzewski obiecywał przed poprzednimi wyborami 4 lata temu na tym terenie aquapark (!), a skończyło się na kolejnej przedwyborczej obietnicy Parku Zdrowia w zamian, to chyba żart !
  • Mieszkaniec Legionowa, 2014-09-12 12:25:49

    W najgęściej zaludnionym w Polsce Legionowie jest, aż jeden malutki basenik (4 tory 25 m) przy jednej ze szkół. Dorośli nie mają żadnych możliwości korzystania z niego (bo jak inaczej nazwać możliwość wstępu na 30 minut po 21:00) a aby dziecko zapisać na zajęcia pozalekcyjne należy stać w kolejce od... 2 w nocy. Ten park zdrowia jest tak potrzebny jak pięść do nosa, miałbyć park wodny, później basen a teraz kilka alejek, żenada.  rozwiń