PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny aneks, a końca prac na Śląskim nie widać

  • wnp.p    27 czerwca 2012 - 12:08
Kolejny aneks, a końca prac na Śląskim nie widać

Samorząd województwa śląskiego podpisze z wykonawcą modernizacji Stadionu Śląskiego w Chorzowie kolejny, w sumie już czwarty, techniczny aneks, przedłużający umowny termin zakończenia prac.
Pierwotnie umowa z wykonawcą modernizacji - konsorcjum spółek z grupy Hochtief, Mostostalu Zabrze i Thermoserr - obowiązywała do końca 2011 r.

 Od tamtego czasu władze województwa co dwa miesiące zawierały z wykonawcą kolejne aneksy do umowy, które miały inwestorowi dać dodatkowy czas na znalezienie rozwiązania problemu z zadaszeniem stadionu, który uniemożliwia zakończenie modernizacji. Obowiązujący jeszcze aneks wydłużał tymczasowy termin zakończenia robót do końca czerwca.

Czytaj też: Śląsk długo jeszcze bez największego stadionu

-Mamy podpisać kolejny techniczny aneks, który wydłuży tymczasowy termin zakończenia prac do końca 2012 r. Natomiast zespół pracujący dla marszałka województwa ma znaleźć rozwiązania dla problemów z konstrukcją zadaszenia stadionu w ciągu najbliższych czterech miesięcy - powiedział portalowi wnp.pl Bogusław Bobrowski, prezes Mostostalu Zabrze.

Dodał, że taka sytuacja pozwala na prowadzenie prac na stadionie i w jego otoczeniu w bardzo ograniczonym zakresie. Konsorcjum szacuje, że jego tegoroczne przeroby na tym kontrakcie wyniosą ok. 5 mln zł.

Aleksandra Marzyńska, rzecznik marszałka woj. śląskiego, poinformowała, że przekaże wnp.pl pełne stanowisko urzędu ws. dalszych ustaleń dotyczących Stadionu Śląskiego w środę w godzinach popołudniowych.

Cały artykuł czytaj tu Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.