PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny etap Katowickiej już w kwietniu

  • www.m-ce24.pl (Paweł Zajdel)    26 marca 2012 - 12:17
Kolejny etap Katowickiej już w kwietniu

Po zimowej przerwie, 10 kwietnia rozpocznie się drugi etap inwestycji związany z przebudową ul. Katowickiej w Mysłowicach, tym razem na odcinku od ronda do ul. Bytomskiej.




Jak informuje wykonawca robót, prace budowlane drugiego etapu przebudowy ulicy Katowickiej w ciągu DK 79 obejmą rozbiórkę istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni, prace ziemne i bitumiczne nowej nawierzchni, a także budowę oświetlenia ulicznego oraz chodnika.

W tym czasie przez okres około jednego miesiąca kierowców czekają dalsze utrudnienia. Z powodu robót drogowych wstrzymany będzie ruch na jednej z jezdni polegający na wprowadzeniu ruchu wahadłowego. Z kolei w połowie maja wykonawca planuje wykonać nawierzchnię asfaltową na całej szerokości i długości jezdni od ronda do skrzyżowania z ul. Bytomską przy całkowitym wyłączeniu z ruchu ulicy Katowickiej. Prace te prowadzone będą w nocy przez okres trzech dni.

Jak informuje Jarosław Szmitka, menedżer projektu, realizacja założonego harmonogramu robót uzależniona jest od warunków atmosferycznych, a całkowite zakończenie prac zaplanowano na 12 sierpnia 2012 roku.

Jeszcze w tym roku gmina planuje także zlecić przebudowę skrzyżowania ul. Bytomskiej z Katowicką z wykorzystaniem koncepcji zawartej w programie Gambit opracowanym przez gminę w roku 2008. Program ten przewidywał przebudowę istniejącego skrzyżowania zwykłego na rondo małej średnicy.

Na razie nie wiadomo, kto wykona przebudowę, ponieważ nie został ogłoszony przetarg. Wiadomo jednak, że budowa ronda ma być skoordynowana z trwającymi pracami przy przebudowie ulicy Katowickiej.

– Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Katowicka – Bytomska, może rozpocząć się z początkiem drugiego półrocza bieżącego roku po zabezpieczeniu środków w budżecie miasta, a następnie przeprowadzeniu procedury przetargowej. Projekt uchwały w sprawie zabezpieczenia środków przedstawiony zostanie na jednej z najbliższych sesji Rady Miasta – informuje Kamila Szal, rzecznik prasowy UM (zabierz głos/oceń prezydenta).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.