PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny inwestor w specjalnej strefie

  • GK/koszalin.pl    10 października 2011 - 13:00
Kolejny inwestor w specjalnej strefie

Podpisano umowę sprzedaży gruntu o powierzchni 15 004 mkw w podstrefie Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej duńskiej firmie „EsPan”.
W planach inwestora jest budowa zakładu przetwórstwa rybnego i utworzenie 40 miejsc pracy. Uruchomienie zakładu planowane jest na przełomie III/IV kwartału przyszłego roku.

Czytaj też: Koszalin chce powiększyć strefę ekonomiczną

– Cieszymy się, że udało się do naszego kompleksu pozyskać nowego inwestora. To dowód to, że Koszalin jest stale w kręgu zainteresowania inwestorów – mówi prezydent Piotr Jedliński (zabierz głos/oceń prezydenta).

Potwierdzeniem zainteresowania jest również fakt prowadzonych przez prezydenta zaawansowanych rozmów z trzema kolejnymi inwestorami z branży metalowej oraz spożywczej, którzy zadeklarowali chęć zakupu gruntu celem budowy zakładu i zatrudnienia na tym terenie około 180 osób.

Obecnie na terenie podstrefy „Koszalin” SSSE prowadzi działalność gospodarczą 6 inwestorów u których znalazło zatrudnienie 1.025 pracowników.

Strefa powstała 7 lat temu. Najpierw liczyła 22 hektary, obecnie 90. Dzisiaj zagospodarowany jest teren o pow. 42 hektarów. Miasto realizuje tutaj bardzo duży projekt budowy infrastruktury drogowej i sieciowej, na co w najbliższych latach zamierza wydać prawie 80 mln złotych, z których znaczna część to środki unijne.

Miasto wspólnie z Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego oczekują na pozytywną decyzję Rady Ministrów odnośnie poszerzenie granic Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne, w tym Podstrefy „Koszalin” o kolejne ponad 20 ha.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.