PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny krok do rozwoju via Carpatia. Zespół powołany

  • aw    28 czerwca 2017 - 14:19
Kolejny krok do rozwoju via Carpatia.  Zespół powołany
Minister Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej dot. [powołania zespołu (fot.twitter.com/MIB_GOV_PL)

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał 28 czerwca zarządzenie, powołujące zespół do spraw przygotowania i realizacji międzynarodowego korytarza transportowego via Carpatia na terytorium Polski.
- By starannie przygotować realizację inwestycji, polegającej na budowie szlaku via Carpatia, zdecydowałem o powołaniu zespołu, którego celem będzie koordynacja działań związanych z realizacją tej trasy na terenie Polski – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Jak podaje resort infrastruktury i budownictwa, realizacja korytarza via Carpatia na terytorium Polski jest dla niego priorytetem. Konieczne jest obecnie zintensyfikowanie prac na brakujących odcinkach dróg, którymi korytarz ten biegnie przez terytorium naszego kraju. Jednym z elementów intensyfikacji tych prac jest powołanie zespołu.

Do zadań zespołu będzie należało:

- monitorowanie aktualnego stanu przygotowań i realizacji szlaku via Carpatia w Polsce;

- koordynowanie działań z zakresu przygotowania i realizacji tego szlaku;

- podejmowanie działań, których celem będzie przygotowanie i realizacja poszczególnych dróg wchodzących w skład korytarza via Carpatia w Polsce w możliwie krótkiej perspektywie czasowej.

Szlak via Carpatia ważny dla polskiej gospodarki

Trasa via Carpatia odgrywa istotną rolę w polskiej gospodarce.

- Pozwoli na wykorzystanie potencjału gospodarczego województw, przez które przebiega, po raz pierwszy zapewniając im możliwość sprawnych powiązań w układzie równoleżnikowym. Zapewni również silny impuls rozwojowy, dający podstawę do usunięcia zaniedbań oraz zahamowania degradacji tzw. Ściany Wschodniej - podkreśla MIB w komunikacie.

Rozwijający się szlak via Carpatia ma wzmocnić bezpieczeństwo granic i regionu oraz rolę regionu Europy Środkowej, wspierając znaczenie Grupy Wyszehradzkiej i inicjatywy partnerstwa wschodniego.

- Via Carpatia to też możliwość dalszego rozwoju powiązań międzynarodowych oraz rozwoju innych gałęzi transportu. Dzięki odgałęzieniu zapewnione zostanie szybkie skomunikowanie z bałtyckimi portami morskimi w Gdańsku i Gdyni - dodaje MIB.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Julek, 2017-06-29 15:55:20

    Do rzeszowianka: nikt tego nie blokował, tylko były ważniejsze dla kraju inwestycje. Teraz przyszła pora i na tę i dobrze.
  • rzeszowianka, 2017-06-29 09:18:58

    Inwestycja bardzo potrzebna nie tylko dla Polski ale także dla wszystkich krajów leżących wzdłuż trasy S-19. Czekaliśmy na tą wiadomość ,którą blokowała rządząca PO- PSL.Myślę ,że brak było kompetencji w obsadzaniu stanowisk.