PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny odcinek obwodnicy Koszalina otwarty

  • PAP    27 czerwca 2014 - 10:02
Kolejny odcinek obwodnicy Koszalina otwarty

W Koszalinie (Zachodniopomorskie) otwarto dla ruchu kolejny odcinek tzw. małej obwodnicy łączącej drogi krajowe nr 11 Kołobrzeg - Bytom i nr 6 Szczecin - Gdańsk.
Oddany do użytku 750-metrowy odcinek trasy pozwala na dojazd z południa Polski do nadmorskich miejscowości z ominięciem centrum Koszalina.

Zbudowana od podstaw ulica - jak poinformował rzecznik koszalińskiego ratusza Robert Grabowski - została oddana do użytku kilka dni przed ustalonym z wykonawcą terminem.

Budowa obwodnicy, nazywanej zewnętrznym pierścieniem miasta, łączącej drogi krajowe 11 i 6 to największa komunikacyjna inwestycja Koszalina. Trasa o łącznej długości prawie 12 km ma kosztować ok. 100 mln zł. Projekt jest współfinansowany z funduszy europejskich.

Prace przy obwodnicy, która zaczyna się w południowej części miasta, omija centrum od zachodu i kończy się na północnym krańcu Koszalina, rozpoczęły się w 2010 r.

Inwestycję podzielono na trzy etapy. Dwa z nich zostały już zrealizowane, trzeci ma się zakończyć w październiku br. Drogowcy z firmy Eurovia, która wykonuje ostatni odcinek obwodnicy, kończą obecnie budowę ok. 1850 m nowej trasy w północnej części miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.