PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny odcinek obwodnicy Poznania

  • PAP    5 maja 2010 - 14:48

W środę rozpoczęto prace przy budowie północnej części zachodniej obwodnicy Poznania - poinformował kierownik budowy Wojciech Pera.
Inwestorem obwodnicy jest generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad, wykonawcą konsorcjum firm COLAS Polska Sp z o.o. oraz STRABAG Sp z o.o. Budowa tego odcinka będzie kosztować 290 mln złotych.

Nowobudowany odcinek będzie miał długość 7,7 km i połączy podpoznańskie miejscowości Złotkowo i Rokietnicę. Obwodnica będzie częścią drogi ekspresowej S11 (z Bytomia do Koszalina) i połączy tę trasę z istniejącą autostradą A2.

Po wybudowaniu nowa droga będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę; będą ją rozpoczynać i kończyć węzły drogowe. Powstanie 11 wiaduktów, jeden most i jedna estakada. Przy okazji wybudowanych zostanie 8,3 km dróg dojazdowych. Budowa zgodnie z umową ma zakończyć się w 2012 roku przed rozpoczęciem turnieju Euro 2012.

Obecnie trwają prace przy budowie południowego 14-kilometrowego odcinka tej obwodnicy, prowadzącego ze Swadzimia do Głuchowa; realizatorem inwestycji jest firma Skanska, a koszt budowy to 458 mln zł.

Budowa zachodniej obwodnicy Poznania, o łącznej długości 27 km, wyprowadzi ruch tranzytowy ze stolicy Wielkopolski. Realizacja inwestycji związana jest przygotowaniami do mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

Ostatni 5,3-kilometrowy odcinek obwodnicy z Głuchowa do Rokietnicy oczekuje na pozwolenie na budowę. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.