PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejny odcinek szczecińskiej obwodnicy otwarty

  • PAP    7 grudnia 2012 - 18:00
Kolejny odcinek szczecińskiej obwodnicy otwarty

W Szczecinie kierowcy mogą od piątku jeździć nowym odcinkiem obwodnicy śródmiejskiej. Udostępniono ostatni odcinek piątego etapu budowy tej inwestycji. Jej koszt to ponad 65 mln zł.
Nowo otwarty, ponad 2-km odcinek łączy ulice Krasińskiego i Arkońską, ma po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i ułatwia komunikację północnych dzielnic Szczecina, osiedla Książąt Pomorskich z główną ulica miasta Al. Wojska Polskiego.

W ramach inwestycji przebudowano także skrzyżowania z ul. Krasińskiego, z ul. Chopina, gdzie wyremontowano ok. 450-metrowy odcinek tej ulicy, oraz z ulicami Arkońską i Papieża Pawła VI. Wybudowano nowy wiadukt w ciągu ul. Arkońskiej i jedno przejście podziemne.

Każde ze skrzyżowań wyposażono w akomodacyjną sygnalizację świetlną. Całość inwestycji uzupełniają chodniki i drogi dla rowerów.

Prace wykonywał Energopol Szczecin. Projekt dofinansowano ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

Piąty etap obwodnicy to kolejna miejska inwestycja oddana niedawno do użytku. Od kilku dni kierowcy mogą korzystać także z przebudowanych ulic Arkońskiej i Niemierzyńskiej. Wcześniej do użytku oddano m.in. pierwszy etap Trasy Północnej. W tym roku zmodernizowano także układ torowy przy Bramie Portowej, a także ulice Łukasińskiego i ul. Derdowskiego.

Prawdopodobnie jeszcze przed Bożym Narodzeniem kierowcy pojadą zmodernizowaną ulicą Struga, która jest główną trasą wjazdową do Szczecina.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.