PARTNER PORTALU
  • BGK

Kołobrzeg będzie miał obwodnicę

  • PAP/em    19 listopada 2015 - 15:14
Kołobrzeg będzie miał obwodnicę

W skład liczącej prawie 15 km trasy wejdzie obwodnica Kołobrzegu (fot. pixabay)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S6 na odcinku Kołobrzeg Zachód - Ustronie Morskie drogi.
W skład liczącej prawie 15 km trasy wejdzie obwodnica Kołobrzegu o długości 2 km. Wartość podpisanego kontraktu wynosi niemal 343 mln zł. Wykonawcą inwestycji będzie firma Porr, która zobowiązała się, że wybuduję drogę do sierpniu 2019 roku.

W ramach tego zadania zostanie wybudowany kolejny etap obwodnicy Kołobrzegu w ciągu drogi krajowej nr 11. Droga ta, o długości 2 km, będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę i będzie się łączyła z wcześniej wykonanymi przez samorząd fragmentami obwodnicy. Dzięki tej trasie z centrum Kołobrzegu zostanie wyprowadzony ruch do trasy S6.

Umowa z Porrem to ostatni, szósty kontrakt na realizację trasy S6 pomiędzy Goleniowem, a Koszalinem podpisana od końca września. Łączna długość tych sześciu odcinków to 119,4 km, a łączna wartość zawartych kontraktów to ponad 2,2 mld złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.