PARTNER PORTALU
  • BGK

Kołobrzeg: Nie ma chętnych na budowę terminala pasażerskiego

  • PAP/TK    22 lutego 2018 - 17:38
Kołobrzeg: Nie ma chętnych na budowę terminala pasażerskiego
Terminal pasażerski miałby powstać na terenie portu morskiego (fot. www.zpm.portkolobrzeg.pl)

Nikt nie złożył oferty budowy terminala pasażerskiego w partnerstwie z Zarządem Portu Morskiego w Kołobrzegu. Termin minął w czwartek 22 lutego. ZPM zapowiada, że ogłosi przetarg ponownie.
W czwartek minął termin składania ofert w przetargu dotyczącym budowy terminalu pasażerskiego w Kołobrzegu w partnerstwie z tutejszym ZPM. Nie wpłynęła żądna oferta, choć ogłoszenie o przetargu zainteresowało kilka podmiotów. Na prośbę jednego z nich przedłużono też termin składania ofert.

- Doszedłem do wniosku, że informacja dotycząca przetargu była za mało rozpropagowana wśród inwestorów. To projekt mocno komercyjny, a sama nazwa "terminal pasażerski" sugeruje branżową działalność i to mogło odstraszyć oferentów. Chcemy jeszcze raz ogłosić przetarg - poinformował PAP prezes ZPM w Kołobrzegu Artur Lijewski.

Czytaj takżę: Kto zbuduje terminal pasażerski w Kołobrzegu? Zarząd Portu Morskiego czeka na oferty

Lijewski dodał, że kolejna próba znalezienia w formule partnerstwa publiczno-prywatnego zainteresowanego budową terminalu zostanie podjęta w ciągu dwóch tygodni. Wtedy ogłoszony ma być drugi przetarg, ale już z dłuższym terminem dla oferentów i ma trafić do szerszej grupy inwestorów.

Terminal pasażerski miałby powstać na terenie portu morskiego przy ulicach: Towarowej i Portowej w Kołobrzegu. Jest to atrakcyjna turystycznie części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie ciągu komunikacyjnego łączącego centrum miasta z latarnią morską.

Inwestycja miałby obejmować trzy budynki (w wersji, której wartość szacowana jest na 50 mln zł) lub dwa budynki (w wersji szacowanej na 30 mln zł). Rozszerzona zostałaby o usługi handlowo-gastronomiczne i parking wielopoziomowy. Planuje się także zagospodarowanie terenu wokół budynków w elementy małej architektury, fontannę i ciągi pieszo-kołowe. Powierzchnia komercyjna terminalu to ok. 7.500 mkw., w tym ok. 750 miejsc parkingowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.