PARTNER PORTALU
  • BGK

Kołobrzeg, nowa hala Przewozów Regionalnych

  • em    9 grudnia 2015 - 12:43
Kołobrzeg, nowa hala Przewozów Regionalnych

Nowa hala Przewozów Regionalnych w Kołobrzegu (fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego)

Dzięki inwestycji pojazdy szynowe województwa zachodniopomorskiego będą serwisowane w nowoczesnej hali Przewozów Regionalnych w Kołobrzegu. Uroczyste otwarcie obiektu.
Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się we wtorek 8 grudnia 2015 roku. W spotkaniu udział wziął marszałek Olgierd Geblewicz oraz prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.

- Cieszę się, że pojawiły się nowe możliwości do tego, aby dbać o nasz nowy sprzęt i mam nadzieję, że to dopiero początek dalszych inwestycji. Wierzę, że Przewozy Regionalne będą się równomiernie rozwijały. Warto w imię dobrej współpracy. My jako Województwo Zachodniopomorskie zainwestowaliśmy w nowoczesne pociągi 600 mln zł. To najwięcej ze wszystkich regionów Polski i dziś możemy pochwalić się najnowocześniejszym taborem - mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

- Na czerwiec 2016 szykujemy uchwałę o zmianie miejscowego plan zagospodarowania przestrzennego aby zmienić tę sytuację – zadeklarował prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.

Nowa hala zlokalizowana jest w kołobrzeskiej lokomotywowni. Służyć będzie do działań diagnostycznych, przeglądów i napraw taboru Przewozów Regionalnych, w tym pojazdów szynowych należących do Województwa Zachodniopomorskiego.

Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych spółki Przewozy Regionalne jako wkład własny do pomocy unijnej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.