Komarów ma nowe świetlice

  • zamojska.com (rael)
  • 03-11-2011
  • drukuj
Mieszkańcy miejscowości Dub w gminie Komarów-Osada mają już świetlicę wiejską z prawdziwego zdarzenia.
Komarów ma nowe świetlice
Obiekt jest efektem jednych z kilku prowadzonych przez gminę Komarów – Osada inwestycji samorządowych.

Świetlica w Dubie powstała od podstaw. Istniejący wcześniej budynek został wyburzony, a na jego miejscu powstał nowy, parterowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Świetlica została też wyposażona w takie atrakcje, jak stoły, krzesła, stół do tenisa stołowego, stół bilardowy i scenę.

Wszystko kosztowało ponad 490 tysięcy złotych, z czego jednak prawie 300 tysięcy to dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Prace trwały ponad 7 miesięcy. Jest to pierwsza oddana już do użytku z kilku remontowanych świetlic wiejskich, w ramach gminnego przedsięwzięcia, o którym na łamach „GZ” już pisaliśmy.

Pierwsza, a już na finiszu są inne remonty i budowy. Za unijne pieniądze samorząd zmodernizował też podobny obiekt w Wolicy Brzozowej. W świetlicy ekipy remontowe wymieniły dach, wylały nowe posadzki, położyły tynki i glazurę oraz wstawiły nowe okna i drzwi. Niebawem budynek zostanie odpowiednio umeblowany, jak ten w Dubie.

Koszt tej inwestycji to ponad 700 tysięcy złotych. Podobnie, jak omawiana inwestycja w Dubie, ta również została częściowo sfinansowana ze środków unijnych. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE