PARTNER PORTALU
  • BGK

Komfort jazdy w Santocku

  • KB    2 sierpnia 2010 - 17:04

31.07.2010 r. odbyła się uroczystość otwarcia odcinka drogi powiatowej w Santocku (gmina Kłodawa). Inwestycja została zrealizowana z lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Droga powiatowa, która została wyremontowana ze środków lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego przebiega przez miejscowości Kłodawa, Lubiszyn i Witnica. Łączy ona ważne dla województwa i dla Polski szlaki komunikacyjne: krajową „trójkę”, czy drogi wojewódzkie 151, 130, 132. Jest to również alternatywna droga w kierunku granicy i przejścia w Kostrzynie nad Odrą.
 
Przez drogę w Santocku przebiega również ruch towarowy między Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w Gorzowie oraz Witnicką Strefą Gospodarczą. W ostatnich latach trasa była mocno zniszczona. Stan techniczny drogi był już tak zły, że nie spełniała ona podstawowych standardów bezpieczeństwa. W wielu miejscach trasa była zbyt wąska. Brakowało chodników, co było zagrożeniem dla pieszych i rowerzystów. 
 
Przebudowa dotyczyła miejscowości Lubno w gminie Lubiszyn i Santocko w gminie Kłodawa. Całkowita wartość projektu to ponad 9,6 mln zł. Dofinansowanie z RPO wyniosło ponad 81 proc. wartości projektu (7,8 mln zł). Wyremontowane zostały odcinki o łącznej długości blisko 4 km. Jezdnia została poszerzona, a nawierzchnia – wzmocniona. W obu miejscowościach powstały chodniki, odwodnienia, kanalizacja deszczowa, zatoki autobusowe, parkingi i ścieżki rowerowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.