PARTNER PORTALU
  • BGK

Kompleks rekreacyjny w Sępólnie Krajeńskim

  • AZA    29 września 2010 - 15:17

Na miejscu małego, zniszczonego pomostu nad Jeziorem Sępoleńskim powstało molo spacerowe z funkcją przystani żeglarskiej. Tuż obok wybudowano amfiteatr i letnią kawiarnię dla turystów.
Molo zlokalizowane jest na południowo-zachodniej stronie Jeziora Sępoleńskiego. Zaprojektowane i zbudowane zostało w taki sposób, aby pełniło również rolę przystani żeglarskiej. Nad brzegiem wybudowano amfiteatr dla 200 widzów wraz ze sceną posadowioną na drewnianych palach na wodzie. Ponadto przy molo, znajduje się sezonowa kawiarnia wraz z zadaszonym tarasem. Kawiarnia mieści się w parterowym budynku, na szczycie którego znajduje się wieżyczka pełniąca funkcję światła pozycyjnego dla żeglarzy. Na placu parkingowym, umiejscowionym obok mola, będzie można organizować imprezy plenerowe. Całkowity koszt inwestycji to 1,76 miliona złotych, z czego dofinansowanie z RPO WK-P wynosi 60%.

Budowa mola spacerowego wraz z przystanią, amfiteatrem, sceną na wodzie i kawiarnią jest pierwszym etapem realizacji projektu „Rozwój turystyki, rekreacji i sportu na terenie Pojezierza Krajeńskiego”. Inwestycja ta została wpisana na listę projektów kluczowych, czyli najważniejszych dla rozwoju naszego regionu, realizowanych w ramach RPO WK-P. Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 18 milionów złotych, z czego ponad 10 to środki unijne.

W ramach projektu zbudowana zostanie również hala widowiskowo-sportowa z salą przewidzianą do rozgrywek w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, tenisa oraz salą widowiskową, siłownią i szatniami dla zawodników. Wzdłuż ulic w Sępólnie Krajeńskim i Więcborku zaplanowano budowę dróg pieszo-rowerowych, które połączą wybudowaną halę widowiskowo-sportową, plażę miejską, molo wraz z amfiteatrem i przystanią żeglarską, polem biwakowym w Sępólnie Krajeńskim z zagospodarowanym nabrzeżem Jeziora Więcborskiego poprzez Nowy Dwór, Witunię oraz Więcbork. Przy Jeziorze Więcborskim zaplanowano budowę zaplecza rekreacyjno-sanitarnego, placu zabaw, kompleksu boisk i parkingu. Kąpielisko miejskie zostanie wyposażone w pomosty oraz urządzenia typowe dla tego typu infrastruktury.

Atrakcje w Sępólnie Krajeńskim powstały dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uroczystego otwarcia obiektu dokonał dzisiaj (29 września) marszałek województwa Piotr Całbecki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.