Kompromis z kibicami. Poznań na niebiesko

Tylko niebieskie krzesełka znajdą się na modernizowanym z myślą o piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku stadionie w Poznaniu - zdecydowano w porozumieniu ze stowarzyszeniem kibiców "Wiara Lecha".

Przebudowa poznańskiego stadionu zbliża się do końca. Termin oddania obiektu - koniec czerwca bieżącego roku - nie jest zagrożony. W piątek spółka Euro Poznań 2012 podjęła decyzję dotyczącą kolorystki krzesełek na stadionie - wszystkie będą niebieskie.

- Było kilka koncepcji dotyczących kolorystki krzesełek. Padały propozycje koloru niebieskiego w dwóch różnych odcieniach czy niebiesko-białego, czyli barw Lecha. Konsultowaliśmy nasze pomysły z poznańskimi kibicami, zresztą otrzymywaliśmy od niech wiele maili i zapytań w tej sprawie. Rozmawialiśmy również z "Wiarą Lecha", w końcu dla niej stadion jest świętością. Udało nam się doprowadzić do kompromisu i siedziska będą w jednolitym niebieskim kolorze o odcieniu nawiązującym do hasła Poznania "know-how" - powiedziała Joanna Janowicz-Strzyżewska ze spółki Euro Poznań 2012.

Montaż krzesełek nastąpi na przełomie maja i czerwca. Na trybunach poznańskiego obiektu będzie mogło zasiąść 43 831 widzów. Podczas mistrzostw Europy w 2012 roku pojemność zostanie zmniejszona do 41 344 miejsc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE