PARTNER PORTALU
  • BGK

Komu przypadnie najwięcej pieniędzy z Lasów Państwowych?

  • przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    20 stycznia 2014 - 07:26
Komu przypadnie najwięcej pieniędzy z Lasów Państwowych?

Pieniądze na Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych pochodzące z Lasów Państwowych mogą zostać rozdane jeszcze w tym półroczu, sytuacja zmienia się w bardzo szybkim tempie.
Jak wynika z zestawień resortu, remonty i budowy będą dotyczyły 176 odcinków dróg gminnych i powiatowych. Dotacja z budżetu wyniesie ponad 235 mln zł, a długość remontowanych i budowanych tras to blisko 650 km.

Największym beneficjentem okazały się dwa duże województwa: mazowieckie, które otrzyma 24 mln zł dotacji, oraz wielkopolskie, które dostanie 20 mln zł. Na trzecim miejscu jest lubelskie – dotacja w jego przypadku wyniosła 18,7 mln zł - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o liczbę budowanych, przebudowywanych czy remontowanych kilometrów, jest województwo pomorskie, gdzie zostanie przebudowane aż 105 km dróg.

Więcej: gazetaprawna.pl
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Starsza, 2014-01-21 09:17:39

    Nasza wieś znajduje sie w środku puszczy darzlubskiej nie mamy drogi nie mamy kanalizacji ani wodociągu bardzo dobrze ze lasy państwowe zezwoliły gminie zbudować dwa odcinki łączące Kąpino ze światem ale czytam o tym ze na Pomorzu trzeba przebudowywać drogi a kiedy my bedziemy miec drogę i kanalizac...je i gaz? Projekty gmina przygotowała a my dalej jestesmy poza planami, dlaczego?????  rozwiń