PARTNER PORTALU
  • BGK
ons/mail2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Komunikacyjny samobój na Euro 2012

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    11 października 2010 - 06:24
Komunikacyjny samobój na Euro 2012

Wskutek decyzji UEFA tysiące osób, które przyjadą do Polski na mistrzostwa Europy, utkną w korkach albo na nieremontowanych liniach kolejowych.
UEFA w nosie ma kibiców, ale dba o komfort ekip telewizyjnych. Na sprzedaży praw do transmisji zarobi nawet miliard euro. A połowa wejściówek na stadiony trafiła do sponsorów za darmo – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Kibice z poszczególnych grup będą się przemieszczać pomiędzy Wrocławiem i Warszawą oraz Poznaniem i Gdańskiem. Między miastami, które nie mają dobrych połączeń komunikacyjnych. Podróż koleją z Gdańska do Poznania to nawet sześciogodzinna droga przez mękę, a samochodem najlepiej jechać przez Łódź. Z Warszawy do Wrocławia pociągiem jedzie się przez Poznań, a podróż samochodem zajmuje minimum 6 godzin.

Według szacunków na rozgrywki przyjedzie do Polski nawet 600 tys. kibiców, trwają więc gorączkowe rozmowy z kolejarzami i drogowcami, by uniknąć kompromitacji. Ale czasu na radykalną poprawę nie ma.

Najlepszym rozwiązaniem dla kibiców byłby samolot, tyle że już w tej chwili rezerwowane są bilety dla sponsorów, działaczy związkowych i innych VIP-ów, czyli dla tzw. UEFA family. Dla kibiców miejsc nie starczy – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2010-10-11 16:47:16

    Nie ma problemu, przeciez wiadomo, ze kibice z innych krajow to tylko klopot ! Polscy zreszta tez. Chodzi o to, zeby ogladac jak najwiecej reklam w trakcie transmitowanych meczow.