PARTNER PORTALU
  • BGK

Komunikat Ministra Infrastruktury ws. środków z UE na drogi

  • PAP    11 grudnia 2009 - 16:43

Komisja Europejska dokonała kolejnych refundacji środków pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na projekty drogowe.
Do przekazanych do budżetu państwa w okresie od lipca do listopada br. 1 mld 120 mln zł doszły w grudniu dodatkowe środki - 1 mld 750 mln zł. W sumie w ramach refundacji budżet państwa otrzymał już kwotę 2 mld 870 mln zł.

Jest to efekt znacznego przyspieszenia w realizacji projektów drogowych, które było możliwe dzięki wprowadzonym zmianom w prawie i zmianom organizacyjnym w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Działania te stały się możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy Ministerstwa Infrastruktury, GDDKiA oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Dodatkowo Centrum Unijnych Projektów Transportowych weryfikuje obecnie złożone przez GDDKiA wnioski o płatność na kwotę ponad 561 mln zł. Wnioski te zostaną jeszcze w tym roku przekazane do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w celu dalszej weryfikacji, a następnie przesłane do Komisji Europejskiej, która dokona refundacji środków finansowych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.