PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec korków na zakopiance?

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    4 kwietnia 2011 - 07:22
Koniec korków na zakopiance?

Rada Miasta w Nowym Targu zwróciła się do ministra infrastruktury o przyznanie pieniędzy na wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ul. Szaflarskiej z zakopianką. Ma zapobiec rosnącej liczbie wypadków.
Dla nowotarskich radnych rozwiązanie proponowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, czyli instalacja świateł, wcale nie zwiększy bezpieczeństwa – pisze „Gazeta Krakowska”.

A rondo będzie skutecznym sposobem dla wielu kierowców na zawrócenie w tym miejscu, po tym jak zamknięte zostaną tzw. nawrotki na zakopiance w rejonie Castoramy i osiedla Ibisor.

List do ministra to reakcja na plany GDDKiA zwężenia do jednego pasa odcinka zakopianki na skrzyżowaniu Szaflarskiej i zakopianki – i postawienia tam świateł. To, zdaniem radnych, ogromnie utrudni płynność ruchu.

Dla nowotarskich radnych jest zrozumiałe, że minister powinien się zająć sprawą ronda, pomimo tego, że modernizacji zakopianki w najbliższych latach nie będzie.

W tym miejscu krzyżuje się bowiem główny szlak samochodowy w kierunku Zakopanego i innych miejscowości wypoczynkowych na Podhalu, z główną drogą wylotową z Nowego Targu. Ponadto skrzyżowanie Szaflarskiej z zakopianką jest jednym z najbardziej kolizyjnych w całym województwie.

Za budową ronda ma przemawiać także decyzja GDDKiA, o likwidacji tzw. nawrotek, na których dochodziło do wielu tragicznych wypadków. Dlatego budowa właśnie ronda staje się jedynym rozwiązaniem, które pozwoli kierowcom bezpiecznie zawrócić – informuje „Gazeta Krakowska”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.