PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec koszmaru na Przemysłowej. Dzięki inwestorowi

  • AZA    26 maja 2010 - 14:26
Koniec koszmaru na Przemysłowej. Dzięki inwestorowi

Kończy się modernizacja ulicy Przemysłowej na Zabłociu w Krakowie. Na początku czerwca prywatny inwestor przekaże odnowioną ulicę miastu.
Ulica Przemysłowa była główną droga dojazdowa do zakładów przemysłowych położonych na Zabłociu w Krakowie. Pozbawiona chodnika, rozjeżdżona przez samochody ciężarowe od lat była ruiną drogowej infrastruktury, której właścicielem było Miraculum. Obecnie ulica,  będąca  najkrótszą drogą dojazdową z centrum miasta do fabryki Schindlera, jest własnością inwestora kompleksu apartamentów Garden Residence, który w 2006 roku nabył te tereny. Przed przekazaniem drogi miastu, inwestor modernizuje ulicę i jej infrastrukturę.

W ramach prowadzonych prac dokonano modernizacje i relokalizację wszystkich podziemnych instalacji, które nie były remontowane od kilkudziesięciu lat, m.in. sieci energetyczne, wodno-kanalizacyjne. Trwa układanie pierwszego w dziejach Przemysłowej chodnika dla pieszych, który będzie wykonany z granitowych kostek. Ekipy budowlane utwardzają obecnie nawierzchni jezdni, która ma zostać pokryta asfaltem. Na ulicy pojawią się też stylowe latarnie. Inwestor odnowił fasadę zabytkowej (nie należącej do Garden Residence) kamienicy położonej na rogu ul. Zabłocie i Przemysłowej oraz przystanek PKP Kraków – Zabłocie i prowadzące pod nim przejście podziemne.

- Jest to ulica prowadząca do od Bulwarów Wiślanych do serca Zabłocia – Fabryki Schindlera, innych nowych obiektów. Postanowiliśmy najpierw zmodernizować Przemysłową na własny koszt i dopiero, przekazać ja miastu. Zakres prac był tak ogromny, ze praktycznie ulica powstała od nowa – wreszcie bezpieczna i nowoczesna – mówi Georgios Notopoulos z Garden Residence.

Odrestaurowana ulica ma zostać przekazana miastu już na początku czerwca br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.