PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec przebudowy drogi we Włocławku

  • GK    29 lipca 2013 - 10:33
Koniec przebudowy drogi we Włocławku

Zakończyła się przebudowa ul. Inowrocławskiej we Włocławku. Leży ona w ciągu drogi wojewódzkiej nr 252 Inowrocław-Włocławek i jest jednym z połączeń z drogą krajową nr 1, zaś w przyszłości stanowić będzie również dogodne połączenie z autostradą A-1 (węzeł Brzezie).
Ulica otrzymała nową mocniejszą nawierzchnię, przebudowano skrzyżowania, dobudowano zatoki autobusowe, ścieżkę rowerową i kanalizację deszczową. Łączny koszt realizacji zadania wyniósł ok. 4,1 mln złotych.

Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego wyniosło 2 mln złotych. Warto dodać, że prace na pozamiejskim odcinku drogi wojewódzkiej nr 252 w kierunku Inowrocławia i jej przedłużeniu w kierunku Żnina (drodze wojewódzkiej nr 251) toczyły się w latach 2009-12.

Finansował je samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Modernizacja trasy Włocławek - Inowrocław - Żnin na odcinku 62,7 km kosztowała ponad 108 mln zł. Zadanie realizował Zarząd Dróg Wojewódzkich w oparciu o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Konstrukcja jezdni została wzmocniona, dobudowano zatoki autobusowe, zjazdy do posesji, a w większych miejscowościach powstały chodniki. Firmy budujące autostradę A1 na zlecenie GDDKiA muszą natomiast wybudować jeszcze nowy kilometrowy odcinek DW nr 252 przy węźle w Brzeziu.

Pobiegnie on równolegle do obecnego przebiegu drogi. Nowy odcinek będzie przechodził pod autostradą. Zostanie na nim zbudowane także rondo, do którego dochodzić będzie łącznica umożliwiająca wjazd i zjazd z autostrady.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.