PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec remontu łódzkiej ulicy

  • PAP    24 listopada 2011 - 13:28
Koniec remontu łódzkiej ulicy

Prawie 40 mln zł kosztowała przebudowa i modernizacja jednej z najważniejszych łódzkich tras – ulicy Limanowskiego. W piątek zostanie otwarta dla samochodów i tramwajów.
Przebudowa ulicy Limanowskiego na odcinku od al. Włókniarzy do ul. Zachodniej wraz z modernizacją wodociągu była jedną z największych inwestycji drogowych w Łodzi (zabierz głos/oceń prezydenta) w ostatnich latach. Trasa od lat była w fatalnym stanie, a torowisko było tak zniszczone, że tramwaje musiały ograniczać prędkość do 5 km na godzinę.

W czerwcu 2009 roku doszło do wykolejenia tramwaju. Po tym wypadku wycofano z tej trasy wagony. W lipcu 2010 roku został ogłoszony przetarg na remont ulicy. Jeszcze w tym samym roku rozpoczęto pierwsze prace.

Podczas remontu wymieniono m.in. nawierzchnię drogi, położono nowe torowisko tramwajowe i sieć trakcyjną. Postawiono także nowe oświetlenie uliczne i wybudowano nowe chodniki oraz krawężniki.

Na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego i Urzędniczej postawiono nową sygnalizację świetlną, a pozostałe całkowicie zmodernizowano. Wymieniono rury wodociągowe, a na 2–kilometrowym odcinku wybudowano kratki ściekowe z odprowadzeniem wody do istniejącego kanału deszczowego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.