PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec wakacyjnych remontów w Warszawie

  • AT    28 sierpnia 2013 - 13:59
Koniec wakacyjnych remontów w Warszawie

Kończą się remonty i inwestycje zaplanowane na tegoroczne wakacje w Warszawie. Remont na ul. Łopuszańskiej i przebudowa ul. Puławskiej to dwa najtrudniejsze przedsięwzięcia, które zakończą się lada dzień.
Najbardziej uciążliwe dla mieszkańców prace na warszawskich drogach zaplanowane były na miesiące wakacyjne, bo wtedy jest o wiele mniejszy ruch drogowy na ulicach. Przejezdny jest już w całości Most Łazienkowski, przebudowane skrzyżowanie ulicy Puławskiej z Poleczki i rtm. W. Pileckiego, zakończyły się remonty torowisk tramwajowych.

Ostatnie prace porządkowe, bez wyłączeń ruchu drogowego trwają na nowym skrzyżowaniu ulicy Patriotów z Bysławską i Młodą; przejezdne jest także skrzyżowanie ul. Marsa z Żołnierską i Rekrucką.

Najtrudniejsze tegoroczne frezowania czyli remont ul. Modlińskiej i ciągu ulic Spacerowej i Goworka także były w czasie wakacji. Lada dzień otwarty zostanie remontowany wiadukt na ul. Łopuszańskiej, od weekendu przejezdna będzie wschodnia jezdnia (w kierunku Centrum) ul. Puławskiej przy skrzyżowaniu z ul. Domaniewską.

Jeździć po mieście będzie łatwiej ale koniec wakacji nie oznacza remontowego zastoju. Na wrzesień zaplanowane są dwa frezowania - na ul. Rzymowskiego i na ul. Wólczyńskiej. Na ul. Wólczyńskiej kontynuowany będzie kompleksowy remont, w tym przebudowa skrzyżowania z ul. T. Nocznickiego.

Trwała będzie budowa wiaduktu na ul. Marsa nad torami kolejowymi, przedłużenia al. Komisji Edukacji Narodowej (dwa odcinki: pomiędzy ul. Puławską a al. Niepodległości oraz od al. Wilanowskiej do ul. Puławskiej), remont ul. Kawęczyńskiej, Krochmalnej, mostu nad Jeziorkiem Czerniakowskim.

Dzielnice będą budowały swoje ulice, np. Poligonową i W. Chrzanowskiego na Pradze Południe; Nad Strugą, Senną, Ładną na Targówku; Mokry Ług w Rembertowie. Kontynuowane będą prace przy odbudowie łącznic Trasy Łazienkowskiej.

PKP Polskie Linie Kolejowe od 2 września przywracają normalny ruch pociągów na moście średnicowym i przy budowanym przystanku Warszawa Niedźwiadek.

Natomiast na wrześniowe weekendy kolejarze zaplanowali remont przyjazdów na ul. Marsa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do ruchu odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy od węzła Konotopa do al. Krakowskiej i będzie kontynuowała budowę na dalszym fragmencie - styk z miejskimi ulicami jest przy ul. Puławskiej i przy al. Krakowskiej. 

Budowany będzie także odcinek trasy Salomea-Wolica - tu kierowcy muszą zachować ostrożność przy Al. Jerozolimskich.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.