PARTNER PORTALU
  • BGK

Konin. W 2018 r. ruszy budowa zintegrowanego centrum komunikacyjno-handlowego

  • PAP/rs    18 października 2017 - 12:23
Konin. W 2018 r. ruszy budowa zintegrowanego centrum komunikacyjno-handlowego
Nowy obiekt służyć będzie nie tylko pasażerom, ale także mieszkańcom Konina, którzy zyskają nową przestrzeń handlowo-usługową (Fot. www.konin.pl)

Według planów "Dekada Konin" zlokalizowana ma być w ścisłym centrum miasta, a inwestycja obejmie: nowy dworzec kolejowy, dworzec autobusowy oraz centrum handlowe, które połączy oba budynki.
• W 2019 roku w Koninie powstaną dwa nowe dworce: kolejowy i autobusowy, oraz łączące je centrum handlowe. Inwestycję realizować będzie spółka Dekada SA we współpracy z PKP S.A.

• Prace budowlane mają ruszyć w pierwszej połowie przyszłego roku. Zakończenie robót i otwarcie obiektu planowane jest w pierwszej połowie 2019 roku.

• Łączna powierzchnia obiektu wynosić ma ok. 6 tys. m kw. Na nowym parkingu z kolei, będzie mogło zaparkować 180 samochodów; stworzone ma zostać także dodatkowe 100 miejsc postojowych w systemie park&ride.

Konińską inwestycję realizować będzie spółka Dekada SA we współpracy z PKP S.A. i zależną od niej spółką Xcity Investment. Autorem projektu architektonicznego centrum komunikacyjno-handlowego jest warszawska pracownia Air Projekt.

Prace nad obiektem mają się rozpocząć w pierwszej połowie przyszłego roku, natomiast zakończenie robót i otwarcie obiektu planowane jest w pierwszej połowie 2019 roku.

Jak podkreślono w komunikacie, łączna powierzchnia obiektu wynosić ma ok. 6 tys. m kw. Na nowym parkingu z kolei, będzie mogło zaparkować 180 samochodów; stworzone ma zostać także dodatkowe 100 miejsc postojowych w systemie park&ride.

Członek zarządu Xcity Investment Sp. z o.o. Andrzej Bogusz podkreślił, że za pośrednictwem PKP S.A. spółka ma dostęp do ponad 100 tys. nieruchomości w Polsce, z których większość znajduje się w atrakcyjnych lokalizacjach, w bezpośrednim sąsiedztwie dworców kolejowych. - Tworzy to idealne warunki do budowy zintegrowanych centrów komunikacyjno-handlowych. Dzięki współpracy z inwestorami wychodzimy naprzeciw potrzebom zarówno podróżnych jak i lokalnych społeczności - powiedział.

Jak dodał, głównym elementem inwestycji będą dwa dworce, w tym nowy dworzec kolejowy w osi ulicy Dworcowej, który zostanie połączony z przejściem podziemnym, aby w przypadku złej pogody pasażerowie mogli bezpiecznie przejść z poczekalni na perony. Dworzec autobusowy zlokalizowany będzie w tym samym miejscu, co obecny dworzec kolejowo-autobusowy. Oba budynki natomiast zostaną połączone częścią handlowo-usługową.

Prezes Dekady Aleksander Walczak zaznaczył zaś, że nowy obiekt służyć będzie nie tylko pasażerom, ale także mieszkańcom Konina, którzy zyskają nową przestrzeń handlowo-usługową.

Spółka Dekada dotychczas zrealizowała cztery podobne zintegrowane centra komunikacyjno-handlowe: w Nowym Targu, Myślenicach, Brodnicy i Ciechanowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.