PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na budowę placów zabaw

  • www.Osowa24.pl    30 maja 2012 - 10:48
Konkurs na budowę placów zabaw

Ruszyła trzecia edycja konkursu na budowę małych placów zabaw. Akcja skierowana jest do organizacji pozarządowych, które na budowę placu w Gdańsku mogą otrzymać dotację w wysokości 50 tysięcy złotych.
Oferty w konkursie można składać do 25 czerwca. Celem konkursu jest wyłonienie 10 organizacji pozarządowych, które na swoim terenie lub na terenie gminnym wybudują małe place zabaw. Gmina dofinansuje taką inwestycję dotacją w wysokości 50 tys. zł! Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca lipca natomiast termin realizacji placów zabaw wyznaczono do 15 grudnia 2012 r.

Dzięki programowi organizacje pozarządowe wybudowały w Gdańsku 20 małych placów zabaw, co Gmina wsparła milionem złotych! Na zdjęciach można zobaczyć jeden z placów wybudowany w listopadzie ubiegłego roku w okolicach ulic Diany, Heleny i Hery, również za fundusze pochodzące z konkursu.

Merytorycznym wydziałem, który zajmuje się organizacją konkursu jest Wydział Programów Rozwojowych i tam też mieszkańcy mogą się zgłosić po dokładne instrukcje i pomoc, co należy uczynić, by ubiegać się o miejskie fundusze na organizację placu zabaw.

Oferta zgłoszona do konkursu powinna zawierać między innymi: zgodę Rady Osiedla na terenie działalności którego zlokalizowany ma być plac zabaw, udzielona w formie uchwały Rady Osiedla, pozytywną opinię Wydziału Urbanistyki, Architektury i Ochrony Zabytków o możliwości lokalizacji placu zabaw na wskazanej działce w przypadku gdy teren nie jest gminny – zgodę właściciela terenu na utworzenie małego placu zabaw na okres co najmniej 3 lat wraz z pozytywną opinią WUAiOZ, harmonogram rzeczowo -finansowy zadania publicznego, w tym: zakładany koszt wykonania dokumentacji projektowej, zakładany koszt zakupu i montażu urządzeń zabawowych, zakładany koszt wyrównania terenu i ogrodzenia placu zabaw, zakładany koszt urządzenia zieleni.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.