Konkurs na dotację finansową dla małopolskich remiz OSP

• 2,5 mln zł przeznaczy zarząd województwa małopolskiego na tegoroczną edycję konkursu „Małopolskie Remizy 2017”.
• Gminy z Małopolski, które chcą otrzymać dotacje na remonty i modernizację swoich remiz OSP, na złożenie odpowiednich dokumentów mają czas do 28 lutego.
Konkurs na dotację finansową dla małopolskich remiz OSP
Warunkiem przystąpienia do konkursu "Małopolskie Remizy" jest złożenie do 28 lutego pisemnego wniosku o przyznanie pomocy finansowej fot.straz.gov.pl

Jak poinformował małopolski urząd marszałkowski, w konkursie "Małopolskie Remizy" gminy mogą ubiegać się o dofinansowanie na prace budowlane i remontowe w remizach strażackich. Beneficjenci otrzymają środki na materiały budowlane oraz prace remontowe w strażnicach. Dofinansowane zostaną też prace polegające na zagospodarowaniu terenu wokół remiz.

Natomiast na remonty obejmujące termomodernizację budynku, wymianę okien i drzwi, wykonanie lub modernizację instalacji wewnętrznej oraz inwestycje dotyczące wykorzystania odnawialnych źródeł energii (np. kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, kotłów na biomasę) lub związanych z likwidacją niskiej emisji można starać się o środki z konkursu, jaki ogłasza Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Warunkiem przystąpienia do konkursu "Małopolskie Remizy" jest złożenie do 28 lutego pisemnego wniosku o przyznanie pomocy finansowej wraz z wymaganymi załącznikami. Dokumenty można złożyć osobiście w urzędzie marszałkowskim lub listownie (adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Środowiska, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, z dopiskiem "Małopolskie Remizy 2017").

Realizowany od 2009 r. program "Małopolskie Remizy" to, obok "Bezpiecznej Małopolski", najważniejszy konkurs dedykowany strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Małopolski. Dzięki niemu gminy otrzymały już łącznie ponad 26,5 mln zł, co pozwoliło przeprowadzić remonty w 701 małopolskich remizach OSP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE