PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na dotację finansową dla małopolskich remiz OSP

  • PAP/JS    9 lutego 2017 - 20:06
Konkurs na dotację finansową dla małopolskich remiz OSP
Warunkiem przystąpienia do konkursu "Małopolskie Remizy" jest złożenie do 28 lutego pisemnego wniosku o przyznanie pomocy finansowej fot.straz.gov.pl

• 2,5 mln zł przeznaczy zarząd województwa małopolskiego na tegoroczną edycję konkursu „Małopolskie Remizy 2017”.
• Gminy z Małopolski, które chcą otrzymać dotacje na remonty i modernizację swoich remiz OSP, na złożenie odpowiednich dokumentów mają czas do 28 lutego.
Jak poinformował małopolski urząd marszałkowski, w konkursie "Małopolskie Remizy" gminy mogą ubiegać się o dofinansowanie na prace budowlane i remontowe w remizach strażackich. Beneficjenci otrzymają środki na materiały budowlane oraz prace remontowe w strażnicach. Dofinansowane zostaną też prace polegające na zagospodarowaniu terenu wokół remiz.

Natomiast na remonty obejmujące termomodernizację budynku, wymianę okien i drzwi, wykonanie lub modernizację instalacji wewnętrznej oraz inwestycje dotyczące wykorzystania odnawialnych źródeł energii (np. kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, kotłów na biomasę) lub związanych z likwidacją niskiej emisji można starać się o środki z konkursu, jaki ogłasza Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Warunkiem przystąpienia do konkursu "Małopolskie Remizy" jest złożenie do 28 lutego pisemnego wniosku o przyznanie pomocy finansowej wraz z wymaganymi załącznikami. Dokumenty można złożyć osobiście w urzędzie marszałkowskim lub listownie (adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Środowiska, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, z dopiskiem "Małopolskie Remizy 2017").

Realizowany od 2009 r. program "Małopolskie Remizy" to, obok "Bezpiecznej Małopolski", najważniejszy konkurs dedykowany strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Małopolski. Dzięki niemu gminy otrzymały już łącznie ponad 26,5 mln zł, co pozwoliło przeprowadzić remonty w 701 małopolskich remizach OSP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.