PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na osiągnięcia w dziedzinie rewitalizacji. Minister Infrastruktury i Budownictwa oceni zgłoszone rozwiązania

  • JS    7 marca 2017 - 17:41
Konkurs na osiągnięcia w dziedzinie rewitalizacji. Minister Infrastruktury i Budownictwa oceni zgłoszone rozwiązania
Wiceminister Tomasz Żuchowski (fot. wnp.pl)

• Konkurs będzie promował najlepsze przykłady projektów, dokumentów i przedsięwzięć rewitalizacyjnych, które będą mogły służyć za wzór dla następnych działań w tym obszarze.
• Nagroda będzie przyznana za najlepsze rozwiązania i osiągnięcia w dziedzinie
rewitalizacji.
• Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 marca.
- Od 18 listopada 2015 r. obowiązują przepisy ustawy o rewitalizacji - pierwszy rok stosowania ustawy pozwala na wyciągnięcie wstępnych wniosków na przyszłość, docenienie dotychczasowych osiągnięć oraz poprawy niedociągnięć. Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa zależy aby zapewniać wysoką jakość rewitalizacji i wyznaczać prawne ramy i ułatwienia dla jej skutecznego wdrażania. Jednocześnie nadzorować cały proces rewitalizacji, aby przyniósł jak najlepsze rezultaty dla społeczeństwa - podkreśla wiceminister Tomasz Żuchowski.

Prace konkursowe, o ile taką wolę wyrażą ich autorzy, mogą być jednocześnie zgłaszane do udziału w plebiscycie internetowym na najpopularniejsze opracowanie dotyczące rewitalizacji.

Plebiscyt będzie promował rewitalizację i jej znaczenie dla przestrzeni i zmian społecznych. Oceny zaprezentowanych projektów dokonają internauci poprzez głosowanie na najlepszy projekt na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

W plebiscycie internetowym mogą wziąć udział opracowania z kategorii konkursowych: miejscowy plan rewitalizacji i przedsięwzięcia rewitalizacyjne: społeczne, w dziedzinie mieszkalnictwa, lokalnej gospodarki oraz środowiska, przyrody i krajobrazu (w plebiscycie internetowym te kategorie będą oceniane łącznie).

Szczegółowe informacje o konkursie zamieszczamy w dziale Multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (1)

  • hurrak, 2017-03-08 10:36:05

    Powinni jeszcze ogłosić podobny konkurs na najbardziej zawaloną rewitalizację, nieudolne podejście i zaprzepaszczenie szansy miasta na odnowę aktywności centrum. Liderem byłoby Radomsko z doktorem profesjonalistą Ferencem!