PARTNER PORTALU
  • BGK

Konstancin-Jeziorna: Kontrowersyjna nieruchomość będzie służyć turystom?

  • konstancin24.eu    22 maja 2017 - 12:32
Konstancin-Jeziorna: Kontrowersyjna nieruchomość będzie służyć turystom?
fot.konstancin24.eu

Nieruchomość znajdująca się w Konstancinie-Jeziornie przy ulicy Pułaskiego 4 ma być przeznaczona na cele publiczne. Samorząd ma opracować taką koncepcję jej zagospodarowania, by w przyszłości służyła mieszkańcom lub turystom.
Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji. Dotychczas działka, na której znajduje się dawny budynek kolejki wąskotorowej, była wydzierżawiona, ale najemca przez 2 lata nic na niej nie zrobił.

Nieruchomość wzbudza kontrowersje

Położona nad samą Jeziorką gminna nieruchomość przy ulicy Pułaskiego 4 wzbudza kontrowersje, odkąd budynek dawnej kolejki wąskotorowej został wykwaterowany. Urząd przyznał lokatorom inne mieszkania i od 6 lat lat budynek stoi pusty, popadając w ruinę. Początkowo działka miała zostać sprzedana. Jednak nie zgodzili się na to radni, którzy stwierdzili, że nieruchomość nad brzegiem rzeki ma ogromny potencjał i powinna służyć gminie.

Zarówno radni, jak i mieszkańcy mieli różne pomysły na zagospodarowanie tego terenu. Jednym z nich było przeznaczenie działki na cele rekreacyjne. Wśród propozycji wymieniano m.in. sztuczną plażę, plac zabaw, miejsce do spotkań dla mieszkańców, małą gastronomię, niewielką przystań kajakową itp. Ostatecznie samorząd postanowił oddać teren w dzierżawę, licząc, że znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zrealizować jeden z pomysłów, na które gmina nie miała pieniędzy.

Długo nie było chętnych, ale pod koniec 2014 roku działka w końcu została wydzierżawiona. Tyle, że okazało się to kompletnym niewypałem. Najemca nie spełnił bowiem pokładanych w nim nadziei i przez dwa lata nic nie zrobił. Dlatego też urząd miasta rozwiązał z nim umowę i odzyskał nieruchomość. Niedawno grupa radnych wróciła do tematu sprzed lat. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej uchylono uchwałę poprzedniej kadencji dotyczącą dzierżawy i przeznaczono działkę na cele publiczne. Radni uważają, że nieruchomość nad rzeką idealnie nadaje się zarówno na cele turystyczne czy rekreacyjne dla mieszkańców i gości, jak i mogłaby służyć lokalnej społeczności do spotkań oraz wypoczynku.

Co dokładnie powstanie przy Pułaskiego 4?

Na razie wiadomo tylko tyle, że w tym roku nad rzeką, na dobry początek, w ramach budżetu obywatelskiego, ma zostać zbudowany przystanek kajakowo-rowerowy. Samorząd ma także przystąpić do opracowania koncepcji zagospodarowania działki i adaptacji budynku. Jeśli miejsce miałoby się stać atrakcją turystyczną, samorząd nie wyklucza inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Oby planowanie zagospodarowania tego terenu nie zajęło kolejnych 6 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.