PARTNER PORTALU
  • BGK

Konstancin-Jeziorna: zakaz wjazdu dla tirów

  • www.Konstancin24.eu    26 marca 2012 - 11:28
Konstancin-Jeziorna: zakaz wjazdu dla tirów

Prawdopodobnie już od połowy maja 2012 r., ciężarówki o masie powyżej 16 ton nie wjadą do Konstancina-Jeziorny.
Zarząd Województwa Mazowieckiego poparł wniosek mieszkańców oraz samorządowców z Konstancina. Co prawda władze gminy i mieszkańcy wnioskowali o zakaz dla pojazdów ważących już powyżej 12 ton, ale i tak możemy mówić o małym sukcesie w walce o ochronę naszego uzdrowiska.

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu wjazdu dla ciężarówek ważących więcej niż 16 ton do centrum Konstancina-Jeziorny. Przedstawiciele województwa nie zgodziły się na wprowadzenie ograniczenia dla pojazdów o masie większej niż 12 ton, ponieważ jak argumentują, takie ograniczenie sparaliżowałoby funkcjonowanie lokalnej gospodarki. Wiele miejscowych firm obsługiwanych jest przez takie ciężarówki.

Znaki zakazu pojawią się przy drogach wojewódzkich nr 724 (ul. Warszawska i ul. Wilanowska) oraz 721. Realny termin to połowa maja 2012 roku. Zarząd Województwa Mazowieckiego chce wprowadzić zakaz jeszcze przed wakacjami, jednak najpierw trzeba opracować projekt nowej organizacji ruchu.

Lokalne firmy, które używają pojazdów o masie większej niż 16 ton, będą musiały wystąpić do Mazowieckiego Zarządu Dróg w Warszawie o wydanie przepustki uprawniającego do wjazdu na drogi objęte zakazem. Wnioski będzie można składać w Wydziale Dróg Gminnych Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. W przypadku braku stosownej przepustki policja będzie karała kierowców ciężarówek mandatami. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.