PARTNER PORTALU
  • BGK

Konstancin: nowa trybuna w Słomczynie

  • www.Konstancin24.eu    17 lipca 2012 - 09:41
Konstancin: nowa trybuna w Słomczynie

W lipcu przy torze do jazdy szybkiej na wrotkach, który znajduje się na terenie Zespołu Szkół nr 4 w Słomczynie przy ul. Wilanowskiej, powstała trybuna.
Będzie mogła pomieścić prawie 250 sympatyków niezwykle widowiskowej jazdy szybkiej na wrotkach. Kibice Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zryw” Słomczyn będą mogli ją przetestować już w połowie września podczas międzynarodowych zawodów.

Tor w Słomczynie, który jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju, powstał w 2008 roku. Chociaż jego budowa i koszty wzbudzały liczne kontrowersje, bez wątpienia zarówno sam obiekt, jak i zawodnicy słomczyńskiego „Zrywu” są chlubą gminy Konstancin-Jeziorna.

Tor od kilku lat gości najlepszych wrotkarzy z całej Europy, dlatego też budowa trybuny była niezbędna, by kibice mogli śledzić rywalizację w odpowiednich warunkach.

W tym roku rada miejska postanowiła wygospodarować pieniądze na zakup i montaż miejsc dla publiczności. Trybuna z 242 miejscami powstała błyskawicznie – w ciągu niespełna dwóch dni. Obiekt, który 3 lipca został oddany do użytku, kosztował nasz samorząd niewiele ponad 59,5 tys. złotych. Siedziska wykonane ze sztucznego tworzywa, które jest odporne na deszcz i mróz, są ustawione w czterech rzędach. Trybuna posiada także niezbędne atesty, gwarantujące kibicom bezpieczeństwo.

Mimo że w tym roku na torze odbyły się już dwie duże imprezy sportowe, najbardziej prestiżowe zawody zaplanowano dopiero na połowę września – 15 i 16.09. Jeszcze bez trybun kibice dopingowali sportowców w weekend 5 i 6 maja podczas Ogólnopolskich Zawodów w Jeździe Szybkiej na Wrotkach, w których uczestniczyło około 200 zawodników z najsilniejszych klubów w Polsce oraz reprezentanci Ukrainy.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.