PARTNER PORTALU
  • BGK

Konstrukcja Stadionu Narodowego już w drodze

  • PAP    27 września 2010 - 19:12

Pierwszy człon iglicy Stadionu Narodowego, wyprodukowany w zakładach H. Cegielski Poznań wyjedzie wieczorem ze stolicy Wielkopolski do Warszawy - poinformował w poniedziałek prezes firmy Jarosław Lazurko.
Poniedziałkowy transport jest pierwszym z trzech, podczas których przewiezione zostaną elementy konstrukcji. Na miejscu iglica zostanie zmontowana przez pracowników Cegielskiego i przekazana wykonawcy.

Iglica będzie miała 70 metrów wysokości, a jej ciężar przekroczy sto ton. W konstrukcji znajdzie się pomieszczenie o średnicy 20 metrów, w którym będzie mieściła się membrana rozsuwanego dachu.

Będą na niej umiejscowione telebimy i oświetlenie. Iglica, ma być gotowa do końca września, zostanie podwieszona centralnie nad płytą stadionu na 72 linach. Jej szczyt będzie znajdował się 100 metrów nad murawą boiska.

Stadion Narodowy w Warszawie (55 tys. miejsc, koszt 1,915 mld złotych) jest jednym z czterech obiektów, które gościć mają mecze EURO 2012. Pozostałe powstają w Gdańsku (630 mln, 44 tys.) i Wrocławiu (853 mln, 40 tys.). 20 września br. otwarto stadion w Poznaniu (537 mln zł, 42 tys.).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.