PARTNER PORTALU
  • BGK

Konsultacje w sprawie drogi S61 na odcinku Suwałki-Budzisko

  • PAP/JL    29 marca 2016 - 08:05
Konsultacje w sprawie drogi S61 na odcinku Suwałki-Budzisko

Odcinek drogi S61 Suwałki-Budzisko ma mieć 24,2 km. Fot. Pixabay.com

Z proponowanymi rozwiązaniami technicznymi drogi S61 Via Baltica na odcinku Suwałki-Budzisko będą się mogli zapoznać w 29 i 30 marca mieszkańcy Suwałk oraz Szypliszek.
GDDKiA w Białymstoku organizuje 30 marca spotkania informacyjne w Urzędzie Miejskim w Suwałkach (miasto) i w Urzędzie Gminy Suwałki (gmina wiejska Suwałki) oraz 31 marca w świetlicy gminnej w Szypliszkach.

Na spotkaniach zostaną pokazane przygotowywane konkretne rozwiązania techniczne. Możliwe będzie wnoszenie uwag, o ile nie będą one wykraczały poza teren objęty decyzją środowiskową, czy nie będą kolidowały z przepisami, np. tymi, które dotyczą minimalnych odległości między węzłami drogowymi czy miejscami obsługi podróżnych.

Odcinek Suwałki-Budzisko to 24,2 km trasy do granicy z Litwą. Ma być dwujezdniową drogą ekspresową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Trasa ma mieć nawierzchnię z betonu cementowego. Mają powstać dwa węzły drogowe: Suwałki-Północ oraz Szypliszki. W rejonie miejscowości Żubryn, po obu stronach drogi są planowane tzw. MOP-y, czyli miejsca obsługi podróżnych.

Jak dotąd GDDKiA ma ostateczną decyzję środowiskową dla odcinka Suwałki-Szypliszki, a koncepcja programowa tej trasy ma być przedstawiona podczas posiedzenia Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych GDDKiA w lipcu 2016 r. Inwestycja ma być zrealizowana do 2020 roku, będzie współfinansowana w ramach Programu CEF (Łącząc Europę).

Via Baltica na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna będzie miała 86 km. Jest projektowana na sześciu odcinkach przez cztery wybrane pod koniec lutego 2015 r. w przetargu firmy. Łącznie te prace projektowe kosztują 7,5 mln zł brutto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Miro, 2016-03-31 10:50:17

    ciekawe co z tych konsultacji wyniknie. Mam duże nadzieję, że się dogadają bo plan jest naprawdę niezły. Betonowa ekspresówka to bardzo rozsądne rozwiązanie, widać, że ktoś w końcu myśli perspektywicznie.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: