PARTNER PORTALU
  • BGK

Konsultacje w sprawie nowego mostu w stolicy

  • pt    25 lutego 2016 - 09:35
Konsultacje w sprawie nowego mostu w stolicy
Do roku 2023 w Warszawie na powstać kolejny most (fot.wikipedia.org/masti/CC BY-SA 2.5)

• Do 20 marca trwają konsultacje społeczne, w których mieszkańcy Warszawy mogą wyrazić swoją opinię na temat projektu mostu Krasińskiego.
• Budowa zaplanowana jest na lata 2021-2023. Inwestycja podzielona została na dwa etapy.
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie do sierpnia 2016 roku prowadzi aktualizację projektu mostu Krasińskiego wraz z dojazdami. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie trzech warszawskich dzielnic: Żoliborza, Pragi-Północ i Targówka.

Jej realizacja oznacza budowę nowej drogi z mostem nad Wisłą, trasą tramwajową, chodnikami i trasą rowerową o długości ok. 3 km. Budowa zaplanowana jest na lata 2021-2023. Inwestycja podzielona została na dwa etapy:

* od pl. T.W. Wilsona do ul. Jagiellońskiej wraz z przeprawą nad rzeką;

* od ul. Jagiellońskiej do ul. Matki Teresy z Kalkuty z wiaduktem nad terenami kolejowymi.

 Swoje uwagi można zgłaszać na spotkaniach konsultacyjnych, które odbywać się w dzielnicach Warszawa w marcu (terminy na stronach warszawskiego magistratu) lub poprzez ankietę on-line na stronie konsultacje.um.warszawa.pl.

Aktualny projekt inwestycji dostępny jest w urzędach dzielnic: Praga-Północ, Targówek, Żoliborz, w godzinach pracy urzędów oraz na stronie internetowej www.konsultacje.um.warszawa.pl. Tam również znajdują się informacje o konsultacjach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.