PARTNER PORTALU
  • BGK

Kontrakt na Centrum Kongresowe w Katowicach

  • wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)    3 października 2011 - 11:59
Kontrakt na Centrum Kongresowe w Katowicach

W poniedziałek 3 października Polimex-Mostostal ma podpisać kontrakt o wartości ponad 200 mln zł na budowę Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.
Inwestycja należy do najważniejszych projektów związanych z przebudową katowickiego śródmieścia.
Pierwotnie za najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę Centrum uznano propozycję konsorcjum polskiej Grupy 3J z Warszawy (lider) i czeskiego Unistavu z Brna.

Czytaj też: Jest wykonawca inwestycji za 200 mln zł

Jednak odwołanie od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej złożył Polimex-Mostostal oraz Warbud. KIO uwzględniła odwołanie, ponieważ polsko-czeskie konsorcjum nie spełniło wszystkich kryteriów przetargowych.

Po ponownym rozpatrzeniu ofert za najkorzystniejszą uznano propozycję Polimeksu-Mostostalu. Jej wartość wynosi 205 mln zł netto – o 15 mln zł więcej niż w przypadku polsko-czeskiego konsorcjum.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe ma powstać do 2013 r. Jego budowa zostanie w 50 proc. sfinansowana ze środków unijnych, a drugą połowę pokryją fundusze budżetowe miasta. Główną częścią obiektu będzie wielofunkcyjna sala o pojemności ok. 12 tys. osób.

W budynku znajdą się też m.in. sale audytoryjne, konferencyjne, restauracje oraz punkty gastronomiczne. Szacunkowy koszt całego projektu wynosi ponad 300 mln zł.

Budynek powstanie w sąsiedztwie hali Spodka, na terenie dawnej kopalni Katowice. Obok trwają już prace związane z budową nowej siedziby Muzeum Śląskiego. W przyszłości na tym terenie ma również znaleźć się nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Przetarg na wykonawcę tej inwestycji znajduję się w końcowej fazie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.