PARTNER PORTALU
  • BGK

Kontrakt na trzeci etap drogi nr 1

  • PAP    25 października 2011 - 20:51
Kontrakt na trzeci etap drogi nr 1

Kontrakt na trzeci etap modernizacji drogi krajowej nr 1 w granicach Włocławka zawarło miasto we wtorek z konsorcjum trzech firm. Realizacja kontraktu potrwa rok i będzie kosztować 10,2 mln zł.
W skład konsorcjum firm, które wygrały przetarg, wchodzą: Gotowski Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe z Bydgoszczy, Drogi i Mosty z Włocławka oraz Mosty Kujawy z Mostek k. Włocławka.

W ramach kontraktu przebudowany zostanie wiadukt drogowy nad bocznicą kolejową. Prace wykonywane będą na odcinku rozpoczynającym się od skrzyżowania z alejami Kazimierza Wielkiego i Królowej Jadwigi. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie z drogą dojazdową do jeziora Czarnego. Gruntownie wyremontowana będzie nawierzchnia jezdni, powstaną nowe chodniki i zjazdy, zmodernizowane zostaną kolektory i kanały deszczowe oraz powstanie nowe oświetlenie uliczne.

Pierwszy etap przebudowy "jedynki" na prawie 2-kilometrowym odcinku ulicy Okrzei od skrzyżowania z ulicą Lunewil do okolic placu Powstania Styczniowego zakończy się w połowie listopada. Drugi etap, czyli przebudowa ponad 9-kilometrowego odcinka od granicy miasta przy ul. Toruńskiej do skrzyżowania z ul. Lunewil, wraz z mostem na rzece Zgłowiączce, zakończy się pod koniec listopada 2013 r.

Łącznie w trzech etapach przebudowanych zostanie 15 kilometrów drogi nr 1 w obrębie Włocławka. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 223,9 mln zł. Miasto ma zagwarantowane 164,4 mln zł dofinansowania ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, ale w przypadku oszczędności możliwe jest zwiększenie tej kwoty. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.