PARTNER PORTALU
  • BGK

Kontrola w związku z odwołaniem meczu

  • PAP    17 października 2012 - 16:24
Kontrola w związku z odwołaniem meczu

Premier Donald Tusk zapowiedział przeprowadzenie kontroli w ministerstwie sportu i Narodowym Centrum Sportu w związku z przełożeniem meczu Polska-Anglia. Do poniedziałku będą konkretne informacje, kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy i wnioski personalne - poinformował Tusk.
Premier powiedział w środę dziennikarzom w Bukareszcie, że jeszcze w nocy poprosił o spotkanie szefa NCS i minister sportu Joannę Muchę.

Jak dodał, podjął decyzję o wysłaniu kontroli z departamentu kontroli przy Prezesie Rady Ministrów. Kontrola rozpocznie się po zakończeniu meczu Polska-Anglia, który został przełożony na środę na godz. 17. "Bo nie chcę dzisiaj przeszkadzać nikomu w organizacji tego meczu, żeby on się wreszcie odbył" - podkreślił Tusk. "Ale od razu po zakończeniu meczu, ta kontrola się rozpocznie. I w ministerstwie sportu, i w Narodowym Centrum Sportu" - dodał szef rządu.

Czytaj też: A propos największego wiadra Europy...

"Do poniedziałku będą płynęły z tej kontroli i konkretne informacje, kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy, i wnioski personalne" - zapowiedział Tusk.

Mecz eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej Polska-Anglia miał zostać rozegrany we wtorek o godz. 21. Został przełożony na środę z powodu złego stanu murawy na Stadionie Narodowym. Po kilkugodzinnych opadach deszczu boisko - nad którym nie zamknięto dachu - było nasiąknięte wodą.

W związku z przełożeniem meczu politycy SP i SLD uznali, że minister sportu Joanna Mucha powinna zostać zdymisjonowana. Zdaniem szefa SP Zbigniewa Ziobry jest ona politycznie odpowiedzialna za kompromitację Polski.

Czytaj też:  Zmiany w komunikacji miejskiej w związku z meczem Polska-Anglia

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.