PARTNER PORTALU
  • BGK

Kontynuacja przy remoncie dworca

  • www.radomnews.pl    31 lipca 2012 - 13:21
Kontynuacja przy remoncie dworca

PKP będzie kontynuować współpracę z firmą Mostostal Białystok przy budowie dworca kolejowego w Radomiu pod warunkiem zakończenia prac 31 sierpnia 2012 roku.
Spółka ma przedstawić kolei w najbliższych dniach szczegółowy harmonogram prac, które pozostały do wykonania i plan spłaty długów wobec podwykonawcy – informuje Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy Grupy PKP

Rzecznik, w oficjalnym piśmie napisał, że na dworcu i w jego okolicach zostało wykonane ok. 80 procent zaplanowanych prac. Kontynuowanie współpracy z firmą Mostostal Białystok daje szansę na szybkie zakończenie generalnego remontu radomskiego dworca.

– Warunkiem jest jednak solidne zachowanie wykonawcy, zarówno w stosunku do zadań czekających na budowie, jak i zobowiązań finansowych wobec podwykonawcy. W przeciwnym razie PKP odstąpi od umowy ze spółką Mostostal Białystok i konieczne będzie zaangażowanie do prac nowej firmy budowlanej. To rozwiązanie wiązałoby się jednak ze zdecydowanym wydłużeniem harmonogramu.

Mostostal Białystok miałby zakończyć prace na dworcu i w jego okolicach do 31 sierpnia 2012 r.

Tego dnia mają się rozpocząć końcowe odbiory techniczne zmodernizowanego budynku i usuwanie ewentualnych usterek. W tym czasie również dworzec miałby zostać wyposażony m.in. w kasy biletowe, tablice kierunkowe i wszelkie informacje o rozkładzie jazdy, tak by został oddany pasażerom w nowej formie pod koniec września br.

Opóźnienie w przebudowie dworca kolejowego w Radomiu zostało spowodowane kłopotami finansowymi wykonawcy remontu – spółki Mostostal Białystok. Nieregulowanie przez firmę zobowiązań finansowych wobec podwykonawcy, spowodowało znaczące spowolnienie prac na budowie – mniejszą ilość robotników na placu budowy i wstrzymanie terminowych dostaw materiałów – czytamy w oficjalnym komunikacie
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.