PARTNER PORTALU
 • BGK

Kopań walczy o atomówkę

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    21 grudnia 2011 - 06:20
Kopań walczy o atomówkę

Przeciwko budowie elektrowni atomowej protestowali m.in. mieszkańcy podkoszalińskich Gąsek. W powiecie sławieńskim protestów nie będzie.
Gminny wyścig po złote, a właściwie atomowe, runo trwa w najlepsze. Gdy podkoszalińskie Gąski zaprotestowały przeciw ewentualnej budowie elektrowni, władze powiatu postanowiły od razu zarekomendować ich, także leżący nad Bałtykiem, Kopań – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Powiat sławieński chce rozmów o elektrowni

Zdaniem Arkadiusza Klimowicza, burmistrz Darłowa, mieszkańcy w elektrowni widzą wielką szansę na cywilizacyjny skok i wzrost poziomu życia.

Czytaj też: Nie ma szans na elektrownię jądrową w Gąskach

Z samych podatków gmina miałaby kilkadziesiąt milionów złotych rocznie. Przez około 10 lat budowy będzie potrzebnych 3 – 4 tys. ludzi, ponad tysiąc do obsługi elektrowni przez 60 lat i kolejne 30 lat podczas wygaszania jej pracy – podaje „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Mieszkaniec Powiatu, 2011-12-29 10:03:30

  Czemu Samorządowcy nie umieją docenić tej przyrody, która otacze ich na Wiciu czy w Kopaniu?????
 • KORA, 2011-12-26 22:41:13

  KAŻDY POWINIEN WALCZYĆ O SWOJE!
 • bob, 2011-12-26 17:38:36

  Mam nadzieję że ludzie tych okolic są bardziej odpowiedzialni niż ci chętni którzy walczą o EA i nie dadzą sobie wcisnąć kiczu o miejscach pracy i rozwoju regionu bo jeśli ktoś ma wątpliwości to wystarczy tylko popatrzeć na CZARNOBYL i katastrofę w Japonii.Poza tym Kopań,Wicie to piękne okolice któ...re zapewniają turystą piękną dziewiczą plażę spokój i odpoczynek którego nie zapewniają nam zatłoczone miejsca turystyczne.  rozwiń