PARTNER PORTALU
  • BGK

Korczowa: Przejście graniczne będzie bezpieczniejsze

  • PAP/AT    4 lutego 2018 - 14:40
Korczowa: Przejście graniczne będzie bezpieczniejsze
Organizacja ruchu na przejściu granicznym w Korczowej powoduje blokowanie drogi krajowej nr 94 przez pojazdy ciężarowe, które czekają na odprawę (fot.wikipedia.org/Fsopolonezcaro)

Podpisana została umowa na poprawę warunków i bezpieczeństwa ruchu drogowego na dojazdach do drogowego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej (Podkarpackie). Inwestycję za ponad 6,5 mln zł zrealizuje firma Alumbrados Viarios Sociedad Anonima z Zielonki.
Jak poinformowała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, zadanie ma być zrealizowane do końca lipca br. "Firma w przetargu zaoferowała również 72 miesiące gwarancji" - dodała.

Firma w ramach inwestycji zaprojektuje i wykona System Buforowania Pojazdów Ciężarowych (SBPC) przed przejściem granicznym w Korczowej wraz z elementami systemu zarządzania ruchem dla odcinka autostrady A4 oraz drogi krajowej nr 94.

Jak zaznaczyła Rarus, istniejąca organizacja ruchu na przejściu granicznym w Korczowej powoduje blokowanie drogi krajowej nr 94 przez pojazdy ciężarowe, które czekają na odprawę.

"Planowana inwestycja ma na celu niedopuszczenie do tworzenia się na tej drodze kolejki pojazdów. Do buforowania kolejki wykorzystane zostaną parkingi zlokalizowane na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych Hruszowice przy autostradzie A4 oraz w miejscowości Młyny przy drodze krajowej nr 94" - podkreśliła rzeczniczka.

Wraz z systemem buforowania pojazdów ciężarowych, na odcinku autostrady A4 poprzedzającym przejście graniczne w Korczowej, a także na odcinku drogi krajowej 94, zaprojektowane zostaną urządzenia systemu zarządzania ruchem. Dzięki nim możliwe będzie informowanie kierowców m.in. o liczbie miejsc parkingowych czy warunkach pogodowych.

Praca tego systemu nadzorowana będzie przez Straż Graniczną. System obsługiwany i utrzymywany będzie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.