PARTNER PORTALU
  • BGK

"Kosmiczna" metamorfoza z Jessicą w Szczecinie

  • AW    13 sierpnia 2013 - 12:54
"Kosmiczna" metamorfoza z Jessicą w Szczecinie

Rewitalizacja zabytkowego obiektu kinowego i zabudowa pierzei alei Wojska Polskiego w Szczecinie to główny cele projektu inwestycyjnego, który pozyskał wsparcie ze środków Inicjatywy JESSICA w zachodniopomorskim.
- Każdy z nas pamięta i darzy sentymentem to miejsce. Mam nadzieję, że dzięki Inicjatywie JESSICA odzyska ono blask - tak mówił o rewitalizacji kina „Kosmos" marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Rewitalizacja zabytkowego obiektu kinowego i zabudowa pierzei alei Wojska Polskiego to główny cele projektu inwestycyjnego, który pozyskał wsparcie ze środków Inicjatywy JESSICA. 9 sierpnia została podpisana umowa o udzieleniu pożyczki na realizację inwestycji.

- Dzięki projektom finansowanym przez instrument, jakim jest JESSICA coraz więcej przestrzeni w województwie udaje nam się zrewitalizować - stwierdził marszałek. Dlatego - jak zapowiedział - będzie trzymał kciuki za powodzenie „kosmicznego" projektu.

Wiceprezydent Krzysztof Soska też z sentymentem wspominał kino i - zaznaczył - musi cieszyć to, że w tym miejscu Szczecina rozpoczyna się proces rewitalizacji.

Dla dyrektor Anny Andrzejak ważnym aspektem JESSIKI jest to, że łączy ona element komercyjny ze społecznym. Projekt „Centrum Kosmos" jest bardzo dobrym tego przykładem. - Liczę, że jego realizacja przywróci to miejsce społeczności lokalnej - dodała.

Za dwa lata wszyscy uczestnicy będą mogli zatem porównać stan obiektu przed i po rewitalizacji. W czerwcu 2015 r. inwestycja ma być oddana do użytku.

Czytaj też: JESSICA da na inwestycje w zachodniopomorskim

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.