PARTNER PORTALU
  • BGK

Koszalin buduje ulicę w ramach schetynówek

  • AT    6 lutego 2013 - 09:29
Koszalin buduje ulicę w ramach schetynówek

Koszalin otrzyma dofinansowanie I etapu budowy ulicy Rolnej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. schetynówka.
Prezydent Piotr Jedliński otrzymał potwierdzenie, że koszaliński wniosek, który znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej i otrzymał bardzo wysoką ocenę, może liczyć na 50 procentowe dofinansowanie.

Czytaj też: Ponad 30 mln na schetynówki

18 lutego nastąpi w ratuszu otwarcie ofert w przetargu na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Chodzi o prawie 400-metrowy odcinek ulicy Rolnej, który połączy ul. Śniadeckich z ulicą Gdańską. W ramach inwestycji wybudowane zostanie w bieżącym roku rondo przy ul. Śniadeckich, 7-metrowa jezdnia, chodniki, oświetlenie, ścieżka rowerowa, kanalizacja i wodociąg.

Miasto posiada zgodę na realizację I etapu inwestycji i dokumentację budowy całej drogi - również jej II etapu: budowy ul. Rolnej od ulicy Gdańskiej do ulicy Piłsudskiego. Budowa tego odcinka została zaplanowana w roku 2014 (prezydent będzie się starał również o dofinansowanie tego odcinka).

Docelowo ostatnim etapem budowy ulicy Rolnej będzie rondo przy ul. Gdańskiej.

- Budowa ulicy Rolnej poprawi układ komunikacyjny w tym rejonie miasta. Powstanie nowa droga, która połączy Rokosowo z Przylesiem, odciąży ulicę Orląt Lwowskich, zapewni sprawą komunikację w obrębie hali oraz budowanego aquaparku - podkreśla prezydent Piotr Jedliński.

W zeszłym roku prezydentowi udało się pozyskać pieniądze z budżetu państwa na budowę ul. Bohaterów Warszawy. Wówczas inwestycję zasiliła kwota 2 mln zł. Na podobną kwotę może liczyć miasto również przy budowie I etapu ulicy Rolnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.