PARTNER PORTALU
  • BGK

Koszty wykonawcy Stadionu Narodowego coraz wyższe

  • wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)    31 października 2011 - 12:07
Koszty wykonawcy Stadionu Narodowego coraz wyższe

Konsorcjum Hydrobudowy Polska i Alpine Construction Polska podpisało kolejny aneks do umowy podwykonawczej na Stadionie Narodowym w Warszawie.
W sumie w ciągu ostatnich kilku miesięcy konsorcjum poinformowało o podpisaniu z podwykonawcami dodatkowych umów o wartości ponad 50 mln zł netto.

Czytaj też:  Rosną koszty Stadionu Narodowego

Najnowsza umowa zwiększa wynagrodzenie konsorcjum Qumak-Sekom, Elektrobudowy i Przedsiębiorstwa Agat, które wykonuje na Stadionie Narodowym roboty elektroenergetyczne. Wartość aneksu rozszerzającego wartość robót wynosi 6,34 mln zł netto.

Czytaj też: Budujemy najdroższy stadion świata

Oznacza to, że w sumie wartość umowy konsorcjum wzrosła już o 30,5 mln zł netto – do 121,51 mln zł netto. Poprzedni aneks – podpisany w połowie lipca – rozszerzał wartość prac o 24,2 mln zł netto.

Czytaj też: Narodowy rozbłyśnie jak fajerwerk

Natomiast w połowie sierpnia generalny wykonawca stadionu poinformował o powiększeniu wynagrodzenia spółki Imtech Polska, która na obiekcie wykonuje m.in. instalacje sanitarne. Dotychczasowe wynagrodzenie podwykonawcy zostało powiększone dzięki zrealizowaniu dodatkowych prac o 12,1 mln zł netto – do 131,7 mln zł netto.

W połowie czerwca Narodowe Centrum Sportu uzgodniło z konsorcjum budującym Stadion Narodowy metodę naprawy wadliwie zamontowanych schodów kaskadowych, które są głównym powodem opóźnień w realizacji obiektu. Usterki uniemożliwiały dostęp do górnego poziomu trybun, co oznacza, że pojemność stadionu jest ograniczona o połowę.

Wadliwie wykonane schody kaskadowe obiektu za ponad 9 mln zł netto naprawił na koszt generalnego wykonawcy Mostostal Zabrze.

Porozumienie zakłada zakończenie wszelkich prac do 29 listopada 2011 r. Pierwotnie budowa mieszczącego blisko 60 tys. widzów Stadionu Narodowego miała zakończyć się w czerwcu. Ugoda obejmowała również zastąpienie dotychczasowego lidera konsorcjum – Alpine Bau – przez Hydrobudowę Polską. Skład konsorcjum uzupełnia jeszcze PBG. Cena kontraktu pozostaje niezmieniona i wynosi ponad 1,252 mld zł netto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.