PARTNER PORTALU
  • BGK

Koźle ma obwodnicę

  • BEZ    17 sierpnia 2010 - 14:08
Koźle ma obwodnicę

Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk oficjalnie otworzył obwodnicę południową Kędzierzyna-Koźla.
Kilka tygodni wcześniej 3,5-kilometrowy odcinek A (od ronda Milenijnego do ronda na ul. Głubczyckiej), w ramach rozruchu technicznego, był już udostępniony kierowcom. Teraz oddano do użytku odcinek B (liczący 1,5 km) od ronda na Głubczyckiej do drogi krajowej nr 45 Opole-Racibórz.

W uroczystości otwarcia obwodnicy wzięli także udział marszałek Józef Sebesta i przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Bogusław Wierdak.

Inwestorem tego zadania była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Budowa drogi trwała dwa lata, pochłonęła ok. 170 mln zł,  a w skład tego 5-kilometrowego odcinka, wchodzi m.in. most przez Odrę o długości prawie 400 m.

Most zbudowano metodą nawisową, a jego przęsło ma długość aż 140 metrów. To największa tego typu konstrukcja w naszym kraju. Sama droga – jak zapewniał wykonawca – zbudowana jest według najnowocześniejszych europejskich standardów.

To  nie ostatnia tak duża inwestycja drogowa w regionie. Minister Cezary Grabarczyk potwierdził, że rozpoczęły się już prace środowiskowe związane z budową obwodnic Nysy i Niemodlina, na swoją kolejność czeka także północna część obwodnicy Kędzierzyna – Koźla.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Powodzianin, 2010-08-18 13:26:32

    Tak, mamy obwodnicę i jednocześnie TAMĘ postawiona w poprzek doliny na naturalnym spływie wód. To przez tę budowlę część południowa miasta K-Koźla oraz wieś Kobylice zostały zalane w czasie majowej powodzi 2010. Obwodnica spiętrzyla wody i stworzyła zbiornik przeciwpowodziowy, ktorego lustro było ty...lko o 0,5 metra nizsze od poziomu wody powodzi stulecia w lipcy 1997 roku.  rozwiń