PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraina dolnośląskich pałaców szuka inwestorów

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    1 października 2012 - 07:36
Kraina dolnośląskich pałaców szuka inwestorów

Trójka wrocławian chce uratować niszczejące dolnośląskie zamki i pałace. Zdobyli poparcie w sieci, teraz poszukują inwestorów.
Już prawie 3 tys. internetowych fanów zyskał fanpage „Polska Dolina Loary”. Akcja ma wypromować niszczejące zabytki, które wciąż mają potencjał inwestycyjny – informuje „Puls Biznesu”.

„Wierzymy, że naszą inicjatywą przyczynimy się do tego, że obiekty zostaną poddane renowacji” – mówi inicjator akcji Bartosz Witecki. Liczy też, że w przyszłości kraina dolnośląskich pałaców zyska wyjątkową nazwę oraz będzie równie znana i chętnie odwiedzana jak francuska Dolina Loary.

Jak przekonują organizatorzy akcji, zabytki mają ogromny potencjał – w starych murach mogą powstać muzea, hotele, restauracje, instytucje samorządowe, mieszkania czy też może kwitnąć drobny handel.

W ramach akcji wkrótce ruszą prace nad skierowanym do inwestorów portalem o dolnośląskich pałacach; w planach jest też umieszczenie na mapach Google'a trójwymiarowych modeli wybranych obiektów.

Jak wylicza „PB”, na Dolnym Śląsku jest aż 760 zamków i pałaców. Większość bardzo zaniedbana – ponad 30 proc. jest w ruinie, a tylko ok. 10 proc. jest po remoncie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.