PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków Airport i PFRON ułatwią dostęp niepełnosprawnym do lotniska

  • RynekZdrowia.pl/AT    9 sierpnia 2017 - 09:11
Kraków Airport i PFRON ułatwią dostęp niepełnosprawnym do lotniska
W podpisanym porozumieniu chodzi jednak nie tylko o obsługę osób niepełnosprawnych, ale również o tworzenie przyjaznych dla osób niepełnosprawnych miejsc pracy na lotnisku (fot.krakowairport.pl)

Kraków Airport i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) będą wspólnie działać na rzecz zwiększenia zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz poprawienia dostępności usług krakowskiego lotniska.
Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport zauważa, że podróżujący z krakowskiego lotniska pasażerowie nie muszą obawiać się barier architektonicznych. Terminal pasażerski Kraków Airport i jego otoczenie są przyjazne dla osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej - informuje Gazeta Krakowska.

W podpisanym porozumieniu chodzi jednak nie tylko o obsługę osób niepełnosprawnych, ale również o tworzenie przyjaznych dla osób niepełnosprawnych miejsc pracy na lotnisku.

Jak wskazuje Dorota Habich, p.o. prezesa zarządu PFRON, zastępca prezesa zarządu ds. programowych, porozumienie jest bardzo ważne, ponieważ Fundusz pozyskał partnera o dużym potencjale, który ma głęboką świadomość potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.