PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków, Basztowa i Dunajewskiego: utrudnienia od środy 15 lipca

  • PAP/em    13 lipca 2015 - 11:59
Kraków, Basztowa i Dunajewskiego: utrudnienia od środy 15 lipca

Na przystankach tramwajowych powstaną ułatwiające wsiadanie i wysiadanie tzw. perony wiedeńskie (fot.mpk.krakow.pl)

Rozpoczęcie przebudowy ulic zapowiadane było na poniedziałek 13 lipca. Już jednak wiadomo, że pracę nie rozpoczną się dzisiaj. Przyczyną przełożenia terminu są opóźnienia przy remoncie torowiska na ul. Pawiej.
Prace przy przebudowie torowiska i jezdni na ulicach Dunajewskiego i Basztowej potrwają do końca października. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu, a pasażerów komunikacji miejskiej zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów.

Na czas remontu zmienione będą trasy tramwajów i autobusów dojeżdżających z przystanku pod Teatrem Bagatela do Dworca Głównego.

Linie 4, 20 i 24 będą jeździć od ul. Karmelickiej przez ulice: Podwale, Straszewskiego, Franciszkańską, pl. Wszystkich Świętych i ul. Westerplatte. Linia 14 będzie kursować z Mistrzejowic przez ul. Długą do Dworca Towarowego. Po zmienionych trasach - od Dworca Głównego przez ulicę Pawią i al. Słowackiego - kursować będą także autobusy: 124,424, 152, 352,304,502 i inaczej niż zwykle autobusowe linie nocne.

Jak poinformował PAP Michał Pyclik z ZIKiT-u, od środy zmiany czekają też kierowców. Zamknięte zostaną ulice: Dunajewskiego oraz Basztowa na odcinku do skrzyżowania z ul. Długą oraz wloty ulic: Krowoderskiej, Garbarskiej i św. Tomasza. Z ul. Szczepańskiej będzie można pojechać tylko w lewo w kierunku ul. Karmelickiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • P, 2015-07-15 08:29:53

    Do kiedy mają potrwać prace?