PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Budują nowy przystanek kolejowy Sanktuarium na Światowe Dni Młodzieży

  • PAP/AT    4 kwietnia 2016 - 19:27
Kraków: Budują nowy przystanek kolejowy Sanktuarium na Światowe Dni Młodzieży
Wizualizacvja nowego przystanku kolejowego (fot.krakow.pl)

• Rozpoczęły się prace przy budowie przystanku kolejowego w pobliżu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Centrum Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach.
• Obiekt będący jednym z elementów Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, posłuży też pielgrzymom w czasie ŚDM.
Jak poinformował w poniedziałek (4 kwietnia) Urząd Miasta Krakowa, teren budowy został już przekazany wyłonionej w przetargu firmie Sansel, która zbuduje przystanek za 27,4 mln zł.

Przystanek Sanktuarium powstanie na linii kolejowej nr 94 łączącej stację Kraków-Płaszów z Oświęcimiem. Będzie jednym z elementów Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, realizowanej przez samorząd województwa małopolskiego. Obiekt zostanie zlokalizowany w rejonie terenów handlowych, ułatwi też dojazd transportem publicznym do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" w Krakowie-Łagiewnikach.

Czytaj też: Kraków przygotowany na spotkanie papieża z młodymi

Inwestycja o wartości 27,4 mln zł brutto ma uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Przedsięwzięcie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy, który ma zostać zakończony do 30 czerwca tego roku obejmuje budowę peronów wraz z infrastrukturą, parkingu dla osób niepełnosprawnych oraz kładki dla pieszych po stronie południowej peronów. Drugi etap potrwa do 30 września tego roku i obejmuje roboty budowlane związane z wykonaniem kładki po stronie północnej peronów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.