PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków buduje halę za 363 mln zł

  • PAP    21 kwietnia 2011 - 18:17
Kraków buduje halę  za 363 mln zł

Hala widowiskowo-sportowa powstanie w krakowskiej dzielnicy Czyżyny.
Halę wybuduje konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa. W czwartek podpisano w tej sprawie umowę między konsorcjum a władzami miasta.

Obiekt na około 15 tysięcy miejsc siedzących będzie kosztował ponad 363 mln zł, a jego budowa ma potrwać 30 miesięcy. Kredytować inwestycję ma PKO BP.

- To dopiero początek procesu powstawania obiektu. Prawdziwy sukces będzie wtedy, gdy zostanie on oddany do użytku. Sądzę, że za 30 miesięcy spotkamy się na uroczystości jego otwarcia - oświadczył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (zobacz notowania prezydenta).

Zgodnie z planami w Parku Lotników Polskich w Czyżynach ma powstać nowoczesny, odpowiadający międzynarodowym standardom wielofunkcyjny obiekt, który stanie się areną zawodów sportowych i imprez masowych. Ambicją władz miasta jest, aby rozgrywano tam m.in. mecze mistrzostw świata w siatkówce w 2014 r.

W hali będą mogły odbywać się też np. koncerty, projekcje filmowe i wydarzenia o charakterze społeczno-politycznym. Przewidziano w niej także obszerną przestrzeń wystawienniczo-targową.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.