PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków coraz bliżej Euro 2012

  • Dziennik Gazeta Prawna    8 stycznia 2010 - 06:02
Kraków coraz bliżej Euro 2012

Władze Wrocławia zapewniają, że zdążą ze stadionem na Euro 2012, ale UEFA myśli o karze dla miasta i przeniesieniu zawodów do Krakowa.
Opóźnienie w budowie stadionu we Wrocławiu może sprawić, że UEFA przeniesie mecze Euro 2012 ze stolicy Dolnego Śląska do Krakowa – dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna” w źródłach zbliżonych do Ministerstwa Sportu i spółki PL 2012.

Według informacji gazety Mostostal zamierza się odwołać od decyzji miasta o odebraniu mu budowy stadionu, powołując się na niezależne ekspertyzami, z których wynika, że opóźnienia wynikały z przyczyn niezależnych od firmy. Może to oznaczać, że Wrocław straci nie tylko Euro 2012, ale także kilkadziesiąt milionów euro w formie odszkodowania dla Mostostalu.

Zamieszanie we Wrocławiu zwiększa szanse Krakowa na organizację meczów mistrzostw Europy, bo pod koniec czerwca tego roku będzie on miał gotowy stadion.

„Robimy swoje i wcale nie czekamy na potknięcie Wrocławia” – powiedziała „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Barbara Janik, doradca prezydenta Krakowa ds. Euro 2012.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.